Barák v Itálii zazářil. Byl u obou gólů Verony proti Empoli, je v top 10 střelců ligy

22. 11. 2021 23:13
Záložník Antonín Barák vstřelil v dohrávce 13. kola italské fotbalové ligy pátý gól v sezoně, v nastavení potom Veroně pomohl i přihrávkou na vítěznou branku k domácí výhře 2:1 nad Empoli.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Český reprezentant navázal mimo jiné i na reprezentační gól z přípravného utkání s Kuvajtem (7:0) a nyní se dělí o desáté místo v tabulce střelců. V týmu Hellasu je druhý za autorem devíti gólů Simeonem.

V duelu dosavadních sousedů v tabulce si Barák ve 49. minutě naběhl na centr náhradníka Lazoviče a hlavičkou z hranice penalty zlomil bezbrankový stav. Hosté vyrovnali zhruba o čtvrt hodiny později zásluhou Romagnoliho, ale dělbu bodů odmítl v první nastavené minutě po Barákově přiťuknutí tečovanou střelou z úhlu Tameze.

Hellas vyhrál doma popáté za sebou a posunul se na deváté místo s dvoubodovou ztrátou na pohárové pozice. Empoli je o tři body a tři příčky zpět, dostal se před ně FC Turín, který porazil 2:1 Udine. Ve vítězném týmu odehrál posledních dvacet minut reprezentační obránce David Zima, který v italské lize nastoupil poprvé od počátku října a po pěti zápasech strávených celých na lavičce.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Hellas Verona - Empoli 2:1 (49. Barák, 90.+1 Tameze - 67. Romagnoli), FC Turín - Udine 2:1 (8. Brekalo, 48. Bremer - 77. Forestieri).

Rusko zadrželo tři agenty ukrajinské tajné služby

Rusko zadrželo tři agenty ukrajinské tajné služby. Jeden z nich podle ruské tajné služby FSB plánoval v Rusku teroristický útok, uvedla agentura TASS.

Aktualizováno před 43 minutami

Pohonné hmoty po dlouhodobém zdražování zlevnily, klesla cena benzinu i nafty

Paliva v Česku od minulého týdne po dlouhodobém růstu cen zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,03 koruny, což je o 17 haléřů méně než před týdnem. O 26 haléřů na litru zlevnila nafta, v průměru stojí 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Analytici očekávali, že kvůli protiepidemickým opatřením ve světě by mohly ceny paliv začít stagnovat nebo klesat.

Během listopadu se benzin dostal na nejvyšší hodnotu od konce října 2012 a nafta byla nejdražší od půlky října 2014, v poslední době ale začaly ceny stagnovat. Natural je nyní o 9,28 koruny na litru dražší než před rokem, za diesel tehdy motoristé platili o 8,75 koruny na litru méně.