Barák a Jankto byli u páté výhry Udine v řadě, AS Řím se Schickem jen remizoval

Aktualizováno 30. 12. 2017 22:54
Udine v italské lize válí. Otočilo zápas v Boloni a zvítězilo popáté za sebou.
Jakub Jankto a Kevin Lasagna se radují v utkání Inter Milán vs. Udinese
Jakub Jankto a Kevin Lasagna se radují v utkání Inter Milán vs. Udinese | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Udine s reprezentanty Antonínem Barákem a Jakubem Janktem otočili zápas 19. kola italské ligy v Boloni, zvítězili 2:1 a naplno bodovali popáté za sebou. Mistrovský Juventus Turín ve Veroně porazil Hellas 3:1 a z druhého místa v tabulce ztrácí bod na vedoucí Neapol. Čech Patrik Schick odehrál úvodních 49 minut za AS Řím, který doma remizoval se Sassuolem 1:1.

Udine sice prohrávalo od 27. minuty po Danilově vlastním gólu, ale krátce před pauzou srovnal Silvan Widmer a tři minuty po startu druhé půle Kevin Lasagna dokonal comeback hostů, kteří poskočili na sedmé místo. Na lavičce Boloni zůstal další Čech Ladislav Krejčí.

Juventus začal výborně a už v šesté minutě otevřel skóre Blaise Matuidi. Pojistku ale favorit nepřidal a v 59. minutě po chybě v rozehrávce vyrovnal bývalý hráč "Staré dámy" Martín Cáceres. Radost Hellasu vydržela jen do 72. minuty, kdy hostům vrátil vedení Paulo Dybala. Argentinský záložník hned za pět minut skóroval znovu. Juventus prodloužil sérii bez porážky na devět soutěžních utkání.

Schick nastoupil na pravém křídle vedle Edina Džeka a Diega Perottiho, ale ani v sedmém ligovém duelu za AS neskóroval. Domácí favorit začal dobře a po půlhodině ho poslal do vedení Lorenzo Pellegrini.

Římský trenér Eusebio Di Francesco se však vítězství nad bývalým týmem nedočkal, protože v 78. minutě vyrovnal Simone Missiroli. V závěru sice dostal míč do branky Sassuola Alessandro Florenzi, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. AS zůstalo v neúplné tabulce čtvrté.

Poslední Benevento dosáhlo historicky první výhry v italské lize, když doma porazilo veronské Chievo 1:0. O triumfu nováčka rozhodl v 64. minutě Massimo Coda. Benevento po domácí remíze 2:2 s AC Milán bodovalo teprve podruhé v sezoně.

AC Milán na hřišti Fiorentiny zachránil remízu 1:1 a odvrátil třetí ligovou prohru za sebou bez vstřeleného gólu. Tým z Florencie v Serii A neprohrál posedmé v řadě.

Hráči Fiorentiny měli od začátku převahu, ale hosty dlouho držel brankář Gianluigi Donnarumma. Osmnáctiletý talent však při svém jubilejním stém zápase za AC čisté konto nevychytal, protože ho v 71. minutě překonal hlavou Giovanni Simeone. "Rossoneri" ale dokázali už za tři minuty vyrovnat po dorážce střídajícího Hakana Calhanoglua.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Fiorentina - AC Milán 1:1 (71. Simeone - 74. Calhanoglu), AS Řím - Sassuolo 1:1 (31. Pellegrini - 78. Missiroli), Benevento - Chievo 1:0 (64. Coda), Bergamo - Cagliari 1:2 (90.+1 Gómez - 6. Pavoletti, 23. Padoin), Boloňa - Udine 1:2 (27. vlastní Danilo - 37. Widmer, 48. Lasagna), FC Turín - FC Janov 0:0, Sampdoria Janov - Spal Ferrara 2:0 (90.+2 z pen. a 90.+4 Quagliarella), Inter Milán - Lazio Řím 0:0, Hellas Verona - Juventus Turín 1:3 (59. Cáceres - 72. a 77. Dybala, 6. Matuidi).