Baleovi hrozí dlouhý trest. Urážel při oslavě gólu fanoušky Atlética Madrid?

ČTK ČTK
14. 2. 2019 18:23
Velšskému záložníkovi Garethu Baleovi z Realu Madrid hrozí až dvanáctizápasový trest. Disciplinární komise španělské ligy začala devětadvacetiletého fotbalistu vyšetřovat kvůli možnému obscénnímu gestu vůči fanouškům, kterým oslavil gól v sobotním městském derby s Atléticem.
Gareth Bale (Real Madrid)
Gareth Bale (Real Madrid) | Foto: Reuters

Vyšetřován je také kapitán Realu Sergio Ramos, který ve středu po vítězství 2:1 nad Ajaxem v osmifinále Ligy mistrů údajně prohlásil, že si v závěru nechal dát žlutou kartu úmyslně, aby si automatický jednozápasový trest za tři žluté karty odpykal v domácí odvetě. Něco podobného by Ramos neudělal poprvé, a pokud by UEFA uznala jeho vinu, musel by vynechat i úvodní čtvrtfinále.

Bale do utkání na stadionu Atlética zasáhl až jako náhradník a v 74. minutě pojistil vítězství Realu gólem na konečných 3:1. Pro velšského reprezentanta šlo o jubilejní stou branku v dresu "Bílého baletu", kterou před domácími fanoušky oslavil gestem s jednou rukou ohnutou a druhou přidržující ji v lokti.

Ve Španělsku jde o urážlivé gesto a případem se proto začala zabývat disciplinární komise nejvyšší soutěže. Pokud by uznala, že Bale gestem provokoval fanoušky, mohla by záložníkovi Realu zastavit činnost na čtyři až dvanáct zápasů.

 

Právě se děje

Další zprávy