Bale po zkaženém přestupu trucuje. V Realu neví, co si se zlobivým dítětem počít

mar mar
3. 8. 2019 7:27
Když před několika dny šéf Realu Madrid Florentino Perez zatrhl hvězdnému útočníkovi Garethu Baleovi přestup do Číny, zadělal si tím na problémy, které možná sám nedohlédl. Útočník s vysokou smlouvou teď ani netrénuje s týmem a v Evropě si jeho plat může dovolit převzít jen pár klubů.
Gareth Bale po vyřazení z LM 2018-19
Gareth Bale po vyřazení z LM 2018-19 | Foto: Reuters

Bale navíc rozčílil fanoušky, když krátce po zápasu semifinále přípravného turnaje Audi Cup mezi Realem Madrid a Tottenhamem vyšlo najevo, že zatímco Baleovi spoluhráči cedili na hřišti v Mnichově pot, třicetiletý Velšan si byl v Madridu zahrát golf.

Na atleticky skvěle vybaveného útočníka je krátký i trenér Zinedine Zidane. Ten jeho absenci, oficiálně zdůvodněnou zdravotními problémy, komentoval stroze: "Nemůžu nikomu nic zakazovat, povinnosti si musí hlídat sám. Doufám, že v Madridu trénoval. Do jeho osobních věcí se míchat nebudu."

Olej do ohně ještě přilil Baleův agent Jonathan Barnett. Podle toho je problém ve vztahu mezi velšským útočníkem a trenérem Zidanem. "Nejde ani tak o problém v profesionální rovině nebo přístupu, ale o problém osobní. Je to prostě tak, že Zidane nemá Garetha rád," pustil se Barnett do trenéra Madridu. "Není mezi nimi žádný vztah a nikdy nebyl," dodal.

Jeho slovům nahrává i prohlášení Zidana krátce poté, co Bale opustil klub během amerického turné, aby se vydal na zdravotní prohlídku do Číny. "Doufáme, že odejde brzy. Bylo by to tak nejlepší pro všechny," nechal se tehdy slyšet francouzský trenér.

Jak se zbavit Balea

Bale má k trucování pořádný důvod. Ve Španělsku dostával gáži podle tři roky staré smlouvy a v Číně by si údajně přišel až na 1,2 milionu dolarů týdně. Stal by se tak suverénně nejlépe placeným hráčem planety.

Mince má ale i druhou stranu. V případě, že se v Madridu rozhodnou s útočníkem rozloučit. Pro Real může být v případě přetrvávajících problémů s morálkou Balea potenciálně velmi složité se jej zbavit. Má v klubu dlouhodobou a vysokou smlouvu, kterou si může dovolit převzít jen velmi málo jiných klubů kromě Madridu. Navíc ani samotný přestup nebude zdaleka zadarmo, ačkoli se dá čekat, že Real nebude trvat na tržní ceně.

Podle fotbalového experta Jamese Horncastla může být problém také v Baleově motivaci. V Madridu vyhrál všechno co mohl, vyšší ambice už mít nemůže. Nemusí už nic dokazovat, takže jediným důvodem pro odchod může být opravdu vztah mezi ním a trenérem.

Zdá se tak, že Bale drží Real Madrid v šachu. Pokud by jeho trucování pokračovalo, bude si "bílý balet" draze platit náladového potížistu, který může ohrožovat vztahy v celé kabině. Nic na tom nezmění ani to, že s Madridem získal 14 trofejí a vstřelil přes stovku gólů.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy