Bacha, Guardiola jde! Klopp pobavil útěkem před velkým rivalem

Rudolf Černík
13. 11. 2019 12:22
V neděli se střetli ve vyhroceném šlágru fotbalové Premier League, o pár hodin později se Jürgen Klopp a Pep Guardiola potkali znovu.
Jürgen Klopp a Pep Guardiola při nedělním šlágru anglické ligy Liverpool - Manchester City
Jürgen Klopp a Pep Guardiola při nedělním šlágru anglické ligy Liverpool - Manchester City | Foto: Reuters

A Klopp ukázal, že po vítězství 3:1 svého Liverpoolu nad Manchesterem City je ve vynikající náladě. Když přicestoval na summit trenérů předních fotbalových klubů, který ve Švýcarsku uspořádala UEFA, pobavil německý kouč hlouček novinářů, jenž ho zastavil.

"Co Pepe? Mluvil jste s ním?" přiletěla na Kloppa otázka. "Pepe? Kdo je Pepe?" nechápal nejprve kouč Liverpoolu. "Pepe Guardiola," vysvětloval žurnalista, který použil špatnou zkráceninu rivalova křestního jména. "Jo, Pep," pochopil Klopp. "To je Pepe tady?" smál se Klopp. "Samozřejmě, mluvili jsme spolu. Proč bychom spolu nemluvili?" divil se.

Jenže o kom se mluvívá, nedaleko bývá, a tak se v pozadí vynořil právě zmiňovaný stratég Manchesteru City. Klopp se otočil přes rameno, uviděl zachmuřeného soupeře, spiklenecky k novinářům zašeptal "Pep Guardiola jde!" a raději po anglicku zmizel…

Zatímco Klopp může podobnými vtípky hýřit, neboť Reds zvládli šlágr a vedou tabulku anglické ligy o osm bodů, Guardiola má k žertům daleko. Prohru na Liverpoolu neunesl, vinil z ní rozhodčí a svět obletělo video, na němž teatrálně třese arbitrům rukama se slovy "Díky moc"

 

Právě se děje

před 7 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy