Bacha, Guardiola jde! Klopp pobavil útěkem před velkým rivalem

Rudolf Černík
13. 11. 2019 12:22
V neděli se střetli ve vyhroceném šlágru fotbalové Premier League, o pár hodin později se Jürgen Klopp a Pep Guardiola potkali znovu.
Jürgen Klopp a Pep Guardiola při nedělním šlágru anglické ligy Liverpool - Manchester City
Jürgen Klopp a Pep Guardiola při nedělním šlágru anglické ligy Liverpool - Manchester City | Foto: Reuters

A Klopp ukázal, že po vítězství 3:1 svého Liverpoolu nad Manchesterem City je ve vynikající náladě. Když přicestoval na summit trenérů předních fotbalových klubů, který ve Švýcarsku uspořádala UEFA, pobavil německý kouč hlouček novinářů, jenž ho zastavil.

"Co Pepe? Mluvil jste s ním?" přiletěla na Kloppa otázka. "Pepe? Kdo je Pepe?" nechápal nejprve kouč Liverpoolu. "Pepe Guardiola," vysvětloval žurnalista, který použil špatnou zkráceninu rivalova křestního jména. "Jo, Pep," pochopil Klopp. "To je Pepe tady?" smál se Klopp. "Samozřejmě, mluvili jsme spolu. Proč bychom spolu nemluvili?" divil se.

Jenže o kom se mluvívá, nedaleko bývá, a tak se v pozadí vynořil právě zmiňovaný stratég Manchesteru City. Klopp se otočil přes rameno, uviděl zachmuřeného soupeře, spiklenecky k novinářům zašeptal "Pep Guardiola jde!" a raději po anglicku zmizel…

Zatímco Klopp může podobnými vtípky hýřit, neboť Reds zvládli šlágr a vedou tabulku anglické ligy o osm bodů, Guardiola má k žertům daleko. Prohru na Liverpoolu neunesl, vinil z ní rozhodčí a svět obletělo video, na němž teatrálně třese arbitrům rukama se slovy "Díky moc"

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy