Fotbalová tragédie. Nehoda autobusu s fanoušky ekvádorské Barcelony si vyžádala dvanáct obětí

Sport Sport
13. 8. 2018 20:21
Nejméně dvanáct obětí a třicet zraněných si vyžádala havárie autobusu s fanoušky SC Barcelona, jednoho z nejpopulárnějších klubů v Ekvádoru. Autobus se vracel do města Guayaquil ze zápasu s týmem CD Cuenca a po předjíždění jiného vozu se převrátil. Prezident klubu přijal zprávu s obrovskou lítostí a oznámil, že pietní akt se uskuteční přímo na domácím stadionu Barcelony.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy