Senzace v bavorském derby. Bayern padl v Augsburgu bojujícím o záchranu

19. 11. 2021 22:32
Fotbalisté Bayernu Mnichov nezvládli předehrávku 12. kola bundesligy a v derby prohráli na hřišti Augsburgu 1:2. Bavorský velkoklub utrpěl druhou porážku v sezoně a v sobotu se k lídrovi tabulky může přiblížit na rozdíl jediného bodu Dortmund, s kterým jej čeká vzájemný duel za dva týdny.
Fotbalisté Augsburgu slaví gól v síti Bayernu Mnichov.
Fotbalisté Augsburgu slaví gól v síti Bayernu Mnichov. | Foto: Reuters

Augsburgu pomohla první výhra nad Bayernem po více než šesti letech opustit přinejmenším dočasně pozici znamenající baráž o udržení.

Bayern bez pilíře obrany Joshuy Kimmicha, který se kvůli koronaviru ocitl opakovaně v karanténě, chyboval v defenzivě a v prvním poločase toho v rozmezí dvanácti minut využili Pedersen a Hahn.

Kanonýr Lewandowski sice vzápětí vstřelil 14. gól v sezoně a snížil, přičemž v Augsburgu skóroval už pojedenácté v kariéře, na víc se ale favorizovaní hosté přes několik dobrých šancí po přestávce nezmohli.