Aubameyang se poprvé trefil za Barcelonu, zpětně si připsal dokonce hattrick

20. 2. 2022 18:20
Útočník Pierre-Emerick Aubameyang se poprvé prosadil ve španělské lize a hattrickem zařídil Barceloně vítězství 4:1 ve Valencii. Sevilla neudržela proti Espaňolu vedení a na hřišti třináctého celku tabulky pouze remizovala 1:1. Z druhého místa tak ztrácí po 25. kole šest bodů na Real Madrid, který si už v sobotu poradil s Alavésem.
Frenkie de Jong slaví gól Barcelony
Frenkie de Jong slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Aubameyang nastoupil po lednovém příchodu z Arsenalu poprvé v lize v základní sestavě a ve třetím zápase ukončil čekání na gól ve 23. minutě. Gabonský kanonýr si zaběhl za obranu a nekompromisně zakončil do horní části brány.

Vzápětí navíc přidal další trefu Frenkie De Jong a Aubameyang ještě před pauzou zvýšil vedení po Gaviho přihrávce před prázdnou bránu. V 53. minutě snížil Soler, ale o deset minut později Aubameyang dokonal hattrick. Branka byla původně připsána střílejícímu Pedrimu, ale po utkání byla přiznána gólová teč gabonskému útočníkovi.

Katalánci prodloužili ligovou neporazitelnost na devět utkání a udrželi čtvrté místo, Valencie je dvanáctá.

Sevilla šla v 36. minutě do vedení, na zadní tyči se prosadil Mir, po pauze ale srovnal hlavou Darder. Favorit dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného Koundého a žádnou velkou šanci si už nevypracoval.

Andalusané remizovali počtvrté z posledních pěti duelů. Na druhém místě mají pětibodový náskok na městského rivala Betis, který udolal díky penaltě Williana Josého z 83. minuty 2:1 Mallorcu.

Baskické derby vyznělo pro domácí Bilbao, které čtyřmi góly v rozmezí 68. a 89. minuty porazilo 4:0 San Sebastian. Z osmého místa tak na svého rivala ztrácí už jen bod.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:1 (50. Darder - 36. Mir), Valencie - FC Barcelona 1:4 (53. Soler - 23. a 37. Aubameyang, 32. F. De Jong, 63. Pedri), Betis Sevilla - Mallorca 2:1 (25. Moreno, 83. Willian José z pen. - 75. Muriqi), Bilbao - San Sebastian 4:0 (68. Vivian, 72. Sancet, 80. Williams, 89. Muniain).

1. Real Madrid 25 17 6 2 51:20 57
2. FC Sevilla 25 14 9 2 37:17 51
3. Betis Sevilla 25 14 4 7 47:30 46
4. FC Barcelona 24 11 9 4 42:28 42
5. Atlético Madrid 25 12 6 7 45:34 42
6. Villarreal 25 10 9 6 42:24 39
7. San Sebastian 24 10 8 6 24:25 38
8. Bilbao 25 9 10 6 29:21 37