Atlético ztratilo dvougólový náskok, Griezmann ale rozhodl. Real těsně vyhrál

Aktualizováno 15. 12. 2018 20:48
Atlético Madrid neudrželo v zápase 16. kola španělské fotbalové ligy na půdě Valladolidu dvougólový náskok, přesto nakonec slavilo výhru 3:2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

V neúplné tabulce se dotáhlo na vedoucí Barcelonu, ta má však zápas k dobru.

Real Madrid porazil na svém stadionu Vallecano 1:0. "Bílý balet" vstřelil předposlednímu týmu La Ligy jediný gól a vyrovnal svou nejhorší bilanci ze sezony 1993/94, kdy měl po 16 zápasech na kontě rovněž pouze 24 branek. Ve 14. minutě našel Vázquez za obranou Benzemu a ten křížnou střelou překonal brankáře Dimitrievského. Druhou branku mohl přidat Kroos, tvrdou střelou ze střední vzdálenosti ale trefil tyč.

Po změně stran už se radoval z druhé trefy svého týmu kapitán Ramos, gól mu ale nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu. Real po výhře o bod přeskočil na třetím místě Sevillu, ta má ale k dobru nedělní zápas proti Gironě.

Atlético šlo v průběhu první půle do dvougólového vedení a vše nasvědčovalo hladké výhře favorita. Nejprve se v druhém ligovém zápase po sobě trefil po Griezmannově přihrávce Kalinič a krátce před odchodem do kabin zvýšil na 2:0 sám Griezmann z pokutového kopu.

Jenže Valladolid dokázal v rozmezí šesti minut druhého poločasu srovnat. V 57. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu Calero a v 63. minutě si nešťastně srazil míč do vlastní brány Saúl.

Atlético ale nakonec přece jen po čtyřech zápasech venku zvítězilo. Deset minut před koncem se po obrovském závaru před brankou nejlépe zorientoval Griezmann a druhým gólem v utkání rozhodl. Svým 83. ligovým gólem za madridský celek se navíc stal nejlépe střílejícím cizincem v historii klubu.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Getafe - San Sebastian 1:0 (3. Molina), Valladolid - Atlético Madrid 2:3 (57. Calero, 63. vlastní Saúl - 45. z pen. a 80. Griezmann, 26. Kalinič), Real Madrid - Vallecano 1:0 (14. Benzema), Eibar - Valencie 1:1 (56. Charles z pen. - 29. Rodrigo).