Atlético využilo zaváhání Valencie a je druhé. Rozhodl první Torresův gól v sezoně

16. 12. 2017 23:13
Eibar už pět ligových utkání neprohrál a je na sedmém místě.
Fernando Torres.
Fernando Torres. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 16. kole španělské ligy 1:0 Alavés a zůstávají v letošní ligové sezoně neporažení. Zároveň se v tabulce posunuli těsně za vedoucí Barcelonu, dosud druhá Valencie totiž prohrála v Eibaru 1:2.

Zápas mezi Atléticem a Alavésem mnoho šancí nepřinesl. O nejtěsnějším vítězství favorita rozhodl Torresův skluz ze 74. minuty, kterým usměrnil míč do brány po Vršaljkově centru. Bývalý kanonýr Liverpoolu nebo Chelsea se trefil poprvé v sezoně.

Valencie prohrávala na hřišti Eibaru od 49. minuty, kdy se trefil domácí Inui. Po necelé hodině hry vyrovnal Santi Mina, ale tři body domácím vystřelil tři minuty před koncem hlavou Jordán.

"Netopýři" prohráli teprve podruhé v sezoně, obě porážky přišly v posledních venkovních zápasech. Eibar už pět ligových utkání neprohrál a je na sedmém místě.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Bilbao - San Sebastian 0:0, Eibar - Valencie 2:1 (49. Inui, 87. Jordan - 57. Mina), Atlético Madrid - Alavés 1:0 (74. Torres).