Atlético vypadlo v poháru se soupeřem z třetí ligy, Simeone vypustil tajemnou narážku

6. 1. 2021 22:29
Fotbalisté Atlética Madrid ve třetím kole Španělského poháru nečekaně vypadli se soupeřem z třetí ligy. Vedoucí celek nejvyšší soutěže dnes na hřišti Cornelly prohrál 0:1 a navíc po vyloučení Ricarda Sáncheze dohrával v oslabení. Ligovou dohrávku zvládla Barcelona, která díky dvěma trefám Lionela Messiho porazila Athletic Bilbao 3:2.
Marcos Llorente
Marcos Llorente | Foto: Reuters

Outsidera poslal do vedení už v sedmé minutě Adrian Jiménez a vedení sedmý tým třetí ligy dokázal udržet až do konce. Atlético mělo celý zápas problémy vyrovnat se s umělým trávníkem a od 65. minuty navíc hrálo bez Sáncheze, jenž dostal druhou žlutou kartu. Přesto mohli hosté z ojedinělé šance vyrovnat, ale Saúl Níguez trefil tyč.

Atlético, které v 15 kolech La Ligy prohrálo jen jednou, nestačilo na soupeře z třetí ligy stejně jako v minulé sezoně, kdy Leonese podlehli 1:2 po prodloužení. Cornellá si zahraje pohárové osmifinále poprvé v klubové historii. "Soupeř si stejně jako před rokem zasloužil postoupit," řekl trenér Atlética Diego Simeone.

"Vyrovnali se nám, hráli to, co potřebovali a sbírali odražené míče," uvedl argentinský kouč a poněkud tajemně dodal, že pokud bude v klubu i za rok, pokusí se vyřazení v poháru napravit. "Jsem tady spokojený, ale ve fotbale se věci rychle mění a musíte být otevření všem možnostem," řekl Simeone, jenž má s Atléticem smlouvu do roku 2022.

Barcelona si poradila s Bilbaem

Roli favorita naopak splnila Barcelona, která v dohrávce druhého kola španělské ligy po obratu vyhráli 3:2 v Bilbau a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Lionel Messi a s devíti zásahy se dotáhl na dvojici nejlepších střelců soutěže Iaga Aspase z Celty Vigo a Luise Suáreze z Atlética Madrid.

Barcelona sice už od třetí minuty prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Pedri a Messi poslal hosty do vedení. Po hodině hry přidala argentinská hvězda druhou branku a i když v úplném závěru Bilbao snížilo zásluhou Ikera Muniaina, na vyrovnání už čas nemělo.

Katalánský celek se díky vítězství posunul na třetí místo tabulky a na obhájce titulu Real Madrid na druhé příčce ztrácí pět bodů. Od prvního Atlética Madrid, které má však odehráno o dvě utkání méně, dělí Barcelonu sedm bodů. Bilbao je na devátém místě.

Lionel Messi a Antoine Griezmann slaví branku Barcelony
Lionel Messi a Antoine Griezmann slaví branku Barcelony | Foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - FC Barcelona 2:3 (3. Williams, 90. Muniain - 38. a 62. Messi, 14. Pedri)

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

před 50 minutami

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 54 minutami

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.