Atlético vyhrálo derby s Vallecanem. Messi penaltou vystřelil Barceloně tři body

Aktualizováno 16. 2. 2019 22:50
Fotbalisté Barcelony porazili v 24. kole španělské ligy Valladolid 1:0 a upevnili si první místo v tabulce. Stoper Gerard Piqué odehrál jako třetí obránce v historii 300. ligový zápas za katalánský velkoklub. Atlético Madrid vyhrálo derby na hřišti Vallecana 1:0, jedinou branku vstřelil Antoine Griezmann.
Antoine Griezmann slaví gól Atletica
Antoine Griezmann slaví gól Atletica | Foto: Reuters

Barcelona se poprvé prosadila až ve 43. minutě z pokutového kopu nařízeného po faulu Michela na Piquého. Míč si postavil Messi a připsal si 30. soutěžní branku v ročníku, což se mu povedlo v jedenácté sezoně po sobě.

V 85. minutě kopal Messi ještě jeden pokutový kop, střelu do stejného místa jako v prvním případě ale Masip vystihl. Barcelona i tak udržela sedmibodový náskok před druhým Atléticem. Valladolid je patnáctý.

Atlético Madrid vyhrálo derby na hřišti Vallecana 1:0, jedinou branku vstřelil Antoine Griezmann. Francouzský kanonýr vzájemný zápas obou týmů rozhodl stejně jako loni v srpnu.

Atlético se opět nemohlo dlouho proti Vallecanu prosadit. Až Griezmann v 74. minutě dostal s pomocí teče míč za záda brankáře Dimitrievského. Francouzský reprezentant se proti Vallecanu trefil v posledních šesti zápasech.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho se znovu dostali na druhé místo před městského rivala Real, ten má však odehráno o zápas méně. Vallecano zůstalo na sestupové 18. příčce.

Levante zvítězilo ve Vigu 4:1 a naplno bodovalo po třech zápasech. Domácí Celtě chyběli v základní sestavě dva nejlepší střelci - kapitán Aspas i vykartovaný Gómez. Už v prvním poločase dvakrát inkasovala a v 49. minutě byl vyloučen záložník Boudebouz.

Proti oslabenému soupeři si pak druhý gól v zápase připsal Morales, který proti Vigu skóroval počtvrté z posledních pěti zápasů. V závěru snížil z penalty Méndez, ale na tříbrankový rozdíl upravil Mayoral.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Vigo - Levante 1:4 (88. Méndez z pen. - 20. a 62. Morales, 40. Coke, 89. Mayoral), Vallecano - Atlético Madrid 0:1 (74. Griezmann), San Sebastian - Leganés 3:0 (50. a 59. Oyarzabal, 75. Willian José), FC Barcelona - Valladolid 1:0 (43. Messi z pen.).