Atlético i Barcelona těsně vyhrály. Madridští děkují Griezmannovi, Blaugranas spasil Dembélé

Aktualizováno 26. 8. 2018 0:16
Diváci na stadionu Wanda Metropolitano viděli jediný gól v 63. minutě.
Antoine Griezmann.
Antoine Griezmann. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony se ve španělské lize na hřišti Valladolidu protrápili k výhře 1:0. Obhájci mistrovského titulu i ve druhém kole nové sezony naplno bodovali a neinkasovali. Stejným výsledkem Atlético Madrid doma zdolal dalšího nováčka Vallecano a připsal si premiérové vítězství v La Lize.

Katalánci v čele s kapitánem Messim měli proti houževnatému soupeři problémy a obtížně si vytvářeli šance. Domácí brankář Masip, který prošel Barcelonou, v prvním poločase zblízka vychytal Suáreze a také vyrazil Coutinhovu přízemní ránu.

"Barca" se dočkala v 57. minutě. Suárezův centr Roberto vrátil hlavou před branku a Francouz Dembélé pohotově zakončil. Hosté pojistku nepřidali a až do konce se báli o výsledek. Valladolid favorita zatlačil, a v nastavení dokonce vyrovnal, ale Kekův gól nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu.

Diváci v madridském derby na stadionu Wanda Metropolitano viděli jediný gól v 63. minutě. Savič po rohu přiťukl hlavou míč na Griezmanna a ten v dobré pozici nezaváhal.

Francouzský mistr světa z Ruska vstřelil první soutěžní zásah v nové sezoně. Atlético v závěru podržel gólman Oblak, Vallecano tak po úvodní prohře 1:4 se Sevillou podruhé vyšlo naprázdno.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Alavés - Betis Sevilla 0:0, Atlético Madrid - Vallecano 1:0 (63. Griezmann), Valladolid - FC Barcelona 0:1 (57. Dembélé).