Atlético se oklepalo z porážky v Barceloně a zdolalo Celtu Vigo

Aktualizováno 11. 3. 2018 22:42
Atlético Madrid zvítězili nad Celtou Vigo díky brankám Griezmanna, Vitola a Correy.
Atlético porazilo Celtu Vigo 1:0.
Atlético porazilo Celtu Vigo 1:0. | Foto: Reuters

Madrid - Týden po porážce s Barcelonou (0:1) se fotbalisté Atlética Madrid vrátili na vítěznou vlnu. Druhý tým španělské ligy dnes porazil Celtu Vigo jasně 3:0 a dál ztrácí na katalánského rivala osm bodů.

Svěřenci Diega Simeoneho navázali na sérii šesti ligových výher, kterou jim přerušil neúspěch na Camp Nou. Do vedení poslal Atlético těsně před poločasem nejlepší týmový střelec Antoine Griezmann, k němuž se dostal míč po rohovém kopu, francouzský kanonýr vyšachoval jednoho z bránících hráčů i gólmana Viga a vypálil do protějšího rohu branky. Byl to jeho šestnáctý ligový gól v sezoně.

Griezmann byl také u druhé branky domácích, když vyslal kolmou přihrávkou do šance Vitola, který skóroval v La Lize poprvé od loňského přestupu ze Sevilly. Krátce po gólu přepustil Vitolo své místo na hřišti Ángelu Correovi, jenž pár minut poté vstřelil třetí branku Atlética.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Espaňol Barcelona - San Sebastian 2:1 (51. Baptistao, 72. G. Moreno - 41. José), Atlético Madrid - Vigo 3:0 (44. Griezmann, 56. Vitolo, 63. Correa), Las Palmas - Villarreal 0:2 (67. Bacca, 90.+2 Sansone z pen.), Bilbao - Leganés 2:0 (10. a 17. Raúl García).