Atlético prohrálo v San Sebastianu, Barcelona má titul na dosah

Aktualizováno 19. 4. 2018 23:33
San Sebastian přehrával Atlético od začátku do konce a uštědřil favorizovaným hostům nejtěžší porážku v sezoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Madrid - Atlético Madrid nečekaně prohrálo ve 33. kole španělské fotbalové ligy 0:3 v San Sebastianu a přiblížilo tím vedoucí Barcelonu k zisku titulu. Katalánský velkoklub má v čele tabulky před druhým Atléticem náskok dvanácti bodů a pětadvacátý mistrovský triumf získá, pokud v příštím ligovém duelu 29. dubna vyhraje na hřišti sestupem ohrožené La Coruni.

San Sebastian přehrával Atlético od začátku do konce a uštědřil favorizovaným hostům nejtěžší porážku v sezoně. Skóre otevřel ve 27. minutě střelou od tyče Willian José po zpětné přihrávce bývalého hráče Manchesteru United Adnana Januzaje.

Real Sociedad si vytvářel další šance a dočkal se v 80. minutě díky Juanmimu, jehož vyslal do brejku střelec první branky Willian José. V druhé nastavené minutě pak španělský útočník Juanmi svým druhým gólem pečetil výhru. San Sebastian vyhrál poslední tři zápasy při skóre 9:0 a posunul se do klidného středu tabulky na 11. místo.

Atléticu, jemuž chyběl zraněný útočník Diego Costa, se přiblížil městský rival Real. "Bílý balet" ztrácí po středeční remíze 1:1 s Bilbaem na třetím místě tři body.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Alavés - Girona 1:2 (90. Pina - 58. Aleix García, 86. Stuani z pen.), San Sebastian - Atlético Madrid 3:0 (79. a 90.+2 Juanmi, 28. Willian José), Betis Sevilla - Las Palmas 1:0 (90.+3 Junior), Levante - Málaga 1:0 (90.+3 Boateng).