Atlético po zisku Superpoháru začalo španělskou ligu remízou

20. 8. 2018 22:37
Atlético Madrid v prvním kole La Ligy remizovalo na hřišti Valencie 1:1, skóroval Antione Griezmann.
fotbal, Evropská liga 2017/2018, Atlético Madrid - Olympique Marseille, Diego Godin a Valere Germain | Foto: Reuters

Valencie - Pět dní po vítězství v evropském Superpoháru nad Realem Madrid vstoupili fotbalisté Atlética do španělské ligy remízou 1:1 na hřišti Valencie. Úřadující vicemistři neudrželi v souboji se čtvrtým týmem minulého ročníku vedení.

Svěřenci Diega Simeoneho otevřeli skóre ve 26. minutě, kdy Antoine Griezmann vyzval přihrávkou mezi obránce Ángela Correu a argentinský útočník zamířil přesně k tyči. O dělbě bodů rozhodl po přestávce Rodrigo, jenž si ve vápně zpracoval na prsou centr Daniela Wasse a nekompromisní střelou vyrovnal.

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v anglické lize na hřišti Crystal Palace 2:0 a drží v nové sezoně stoprocentní bilanci. Po dvou kolech jsou navíc se skóre 6:0 jako jediní v soutěži bez inkasovaného gólu, lépe je na tom jen vedoucí Manchester City (8:1).

Svěřenci Jürgena Kloppa se ujali vedení v nastavení prvního poločasu, kdy po faulu na Muhammada Salaha proměnil James Milner nařízený pokutový kop. Za další faul na egyptskou hvězdu v polovině druhé půle viděl Aaron Wan-Bissaka červenou kartu. Hosté výhru proti oslabenému soupeři potvrdili až v závěru, ve třetí minutě nastavení se trefil Sadio Mané.