Atlético po matném výkonu jen remizovalo 0:0 na hřišti Alavésu

Aktualizováno 28. 1. 2017 19:39
Fotbalisté Atlética Madrid ztrácejí ze čtvrtého místo na vedoucí Real Madrid už sedm bodů. Nepomohla jim remíza 0:0 na půdě Alvésu. V závěsu za Atléticem není pouze pátý San Sebastian, který má nedělní duel na hřišti Realu Madrid k dobru, ale také šestý Villarreal.
Diego Godín
Diego Godín | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve španělské lize na hřišti Alavésu 0:0. Na vedoucí Real, který má navíc dva zápasy k dobru, ztrácejí ze čtvrtého místa už sedm bodů. Těšit je tak příliš nemůže ani prodloužení série bez prohry na pět zápasů.

Nejenže Atlético nezískalo podruhé za sebou tři body, na hřišti na Alavésu navíc nepředvedlo vůbec přesvědčivý výkon. V prvním poločase byli domácí blízko gólu, když Laguardiův pokus skončil na břevně. Dobrou střelou se po změně stran prezentoval Méndez, gólman hostů Moyá se ale zaskvěl.

Hosté si větší šanci vypracovali až v 78. minutě, proti Gaitánovi ale včas zasáhl Pacheco. Útočník Atlética Fernando Torres tak mohl mít radost pouze z dosaženého jubilea, když v 62. minutě naskočil do svého 500. ligového utkání: 238 jich odehrál v La Lize, 212 v anglické lize, 10 v italské a 40 v druhé nejvyšší španělské soutěži.

"Odjíždíme s bodem, což je více, než jsme si zasloužili. Byl to špatný zápas a Alavés byl lepší než my ve všech směrech, zejména v nasazení. Musíme se snažit zlepšit, abychom se prezentovali lépe v dalším zápase s Barcelonou," uvedl kouč Atlética Diego Simeone a připomněl středeční utkání semifinále Španělského poháru s katalánským velkoklubem.

V závěsu za Atléticem není pouze pátý San Sebastian, který má nedělní duel na hřišti Realu Madrid k dobru, ale také šestý Villarreal. Ten po výhře 2:0 nad poslední Granadou ztrácí na Atlético jen dva body.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Villarreal - Granada 2:0 (42. Bruno, 73. Álvaro González), Alavés - Atlético Madrid 0:0, Eibar - La Coruňa 3:1 (4. Adrián, 15. Enrich, 72. Lejeune - 19. Colak), Leganés - Vigo 0:2 (32. Lemos, 66. Guidetti z pen.).