Vaclík vychytal Seville výhru v derby s Betisem

Aktualizováno 10. 11. 2019 23:00
Český brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville ve španělské fotbalové lize k výhře 2:1 v derby na hřišti Betisu.
Tomáš Vaclík.
Tomáš Vaclík. | Foto: Reuters

Po 13. kole ztrácí jeho tým stejně jako třetí Atlético Madrid jediný bod na Barcelonu a Real, které mají k dobru odložený vzájemný zápas.

Sevilla se ujala vedení ve 13. minutě, kdy poslal do sítě odražený míč Lucas Ocampos. Ve 45. minutě se ale dostal přímo před českým gólmanem k zakončení Loren Morón a napálil míč nekompromisně pod břevno.

Favorizovaní hosté rozhodli v 55. minutě. Za obranu si naběhl Luuk de Jong a střelou na přední tyč zařídil svému týmu tři body. Éver Banega si připsal pátou asistenci v sezoně, což je nejvíc mezi všemi záložníky v La Lize.

Sevilla neprohrála sedmý soutěžní zápas v řadě a výhru udržela i díky Vaclíkovi, který v 67. minutě zlikvidoval hlavičku Alexe Morena z bezprostřední blízkosti.

Atlético Madrid otočilo zápas proti Espaňolu a vyhrálo 3:1. Domácí nepotvrdili vizitku týmu s nejlepší ligovou obranou a od 38. minuty prohrávali po gólu Sergiho Dardera. Těsně před pauzou ale srovnal Ángel Correa, který doklepl do branky "dloubáček" Álvara Moraty.

V 58. minutě rozhodl o vítězství favorita právě Morata. Španělský útočník se trefil v šestém soutěžním utkání v řadě. V úplném závěru pojistil tříbodový zisk Koke.

V utkání Mallorca - Villareal upravil na konečných 3:1 premiérovou brankou v La Lize Takefusa Kubo. Osmnáctiletý záložník, který v týmu z Mallorcy hostuje z Realu, se stal nejmladším Japoncem, který skóroval v jedné z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Mallorca - Villarreal 3:1 (13. Júnior z pen., 23. Rodríguez z pen., 53. Kubo - 49. Cazorla z pen.), Bilbao - Levante 2:1 (57. Muniain, 88. Capa - 45.+1 Postigo), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (45.+1 Correa, 58. Morata, 90.+2 Koke - 38. Darder), Getafe - Pamplona 0:0Betis Sevilla - FC Sevilla 1:2 (45. Loren - 13. Ocampos, 55. De Jong).

1. FC Barcelona 12 8 1 3 33:15 25
2. Real Madrid 12 7 4 1 25:9 25
3. Atlético Madrid 13 6 6 1 15:8 24
4. FC Sevilla 13 7 3 3 17:14 24
5. San Sebastian 13 7 2 4 21:14 23
6. Bilbao 13 5 5 3 13:8 20
7. Getafe 13 5 5 3 18:15 20
8. Granada 13 6 2 5 19:17 20