Atlético Madrid ve šlágru španělské ligy porazilo Sevillu, Real vyrovnal rekord

Aktualizováno 23. 9. 2017 22:57
Atlético se díky vítězství nad Sevillou vyšvihlo na druhou příčku tabulky za Barcelonu. Ta stejně jako Real dnes také bodovala naplno.
Antoine Griezmann (Atlético Madrid)
Antoine Griezmann (Atlético Madrid) | Foto: Reuters

Madrid - Ve šlágru šestého kola španělské ligy fotbalisté Atlética Madrid porazili 2:0 Sevillu a posunuli se na druhé místo tabulky. Andalusané inkasovali poprvé od úvodního kola a přišli o neporazitelnost. Tu si naopak udržel madridský klub. Barcelona i díky dvěma vlastním gólům zvítězila na hřišti Girony 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok. Real Madrid vyhrál na hřišti předposledního Alavésu 2:1. Obě branky "Bílého baletu" dal jednadvacetiletý záložník Daniel Ceballos.

V úvodním dějství duelu Atlético - Sevilla branka nepadla, oba týmy ale byly zásahu blízko. Střely Sarabii i domácího obránce Luise ale skončily na brankové konstrukci. Hned po přestávce Atlético otevřelo skóre, když Carrasco udělal kličku gólmanu Ricovi a zakončil do odkryté branky. Dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Griezmann.

Barceloně k výhře v historicky prvním ligovém vzájemném zápase s Gironou výrazně pomohli domácí hráči. V 17. minutě si Albovu střelu do vlastní branky srazil Aday a krátce po změně stran jej nešťastně napodobil Iraizoz. Až dvacet minut před koncem se prosadil i barcelonský hráč, uruguayský kanonýr Luis Suárez stylově oslavil 100. ligový duel v dresu "Blaugranas".

Girona počtvrté v řadě neskórovala, Barcelona naopak udržela stoprocentní bodový zisk. Na hlavního rivala z Realu má stále k dobru sedm bodů.

Real vyrovnal barcelonský rekord v počtu vyhraných venkovních utkání po sobě. Za dvanáctým vítězstvím "Bílý balet" vedl Ceballos, který v desáté minutě poslal hosty do vedení. O půl hodiny později sice domácí vyrovnali zásluhou Garcíovy hlavičky, ještě do poločasu ale dal rozhodující branku Ceballos, k němuž míč vyrazil domácí gólman Pacheco.

Alavés se tak sice dočkal první vstřelené branky v sezoně, ani po šestém kole však nemá na kontě jediný bod. Real se posunul na čtvrté místo.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Atlético Madrid - FC Sevilla 2:0 (46. Ferreira-Carrasco, 69. Griezmann), Alavés - Real Madrid 1:2 (40. García - 10. a 43. Ceballos), Málaga - Bilbao 3:3 (35. a 84. Rolán, 81. Baysse - 51. a 70. Williams, 4. Aduriz z pen.), Girona - FC Barcelona 0:3 (17. vlastní Aday, 48. vlastní Iraizoz, 69. L. Suárez).

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.