Atalanta porazila Frosinone 5:0, čtyřikrát se trefil Zapata. Jankto viděl žlutou

20. 1. 2019 14:58
Čtyřmi góly se kolumbijský útočník Duván Zapata zasloužil o vítězství Atalanty Bergamo ve 20. kole italské fotbalové ligy 5:0 na hřišti předposledního Frosinone. Druhá Neapol zdolala páté Lazio 2:1 a prodloužila svou domácí neporazitelnost na jedenáct utkání. Fiorentina vydřela v nastaveném čase bod za remízu 3:3 proti Sampdorii, za kterou odehrál 74 minut český záložník Jakub Jankto a dostal žlutou kartu.
Duvan Zapata (Atalanta Bergamo)
Duvan Zapata (Atalanta Bergamo) | Foto: Reuters

Zapata má skvělou formu a skóroval už v osmi soutěžních zápasech za sebou. V italské lize se dělí se 14 zásahy o první místo v tabulce střelců s Cristianem Ronaldem z Juventusu a veteránem Quagliarellou ze Sampdorie. První branku přitom Zapata dal až v 11. kole na začátku listopadu, o měsíc později začala jeho skvostná série.

Atalanta atakuje pohárové příčky a patří mezi nejlepší týmy venku. Lepší bilanci na hřištích soupeřů mají jen Neapol s Juventusem. Se 44 góly je suverénně nejproduktivnějším týmem v soutěži.

Neapol neprohrála s Laziem už téměř čtyři roky. Dnes se dostala do dvoubrankového vedení až po třiceti minutách hry, kdy se v rozmezí tří minut prosadili kapitán Callejon a nejlepší střelec domácích Milik. Hosté snížili zásluhou Immobileho, který se v tomto ročníku trefil už pojedenácté. Hosté ale vzápětí oslabil stoper Acerbi, jenž dostal druhou žlutou kartu. Neapol udržela těsný náskok až do konce a před domácími diváky mohla slavit deváté vítězství v Serii A. Lazio kleslo na pátou příčku.

V utkání Fiorentiny se Sampdorií dali po dvou gólech domácí Muriel a pětatřicetiletý Quagliarella. "Fialky" sice vedly, ale už od 39. minuty hrály v deseti po vyloučení Fernandese, který dostal druhou žlutou kartu. Za hosty mohl vyrovnat Jankto, ale z bezprostřední blízkosti minul. Až těsně před odchodem do kabin se prosadil Ramírez.

Po poločase se opět trefil Muriel, ale Quagliarella dvěma góly výsledek otočil. V 92. minutě rozhodl o dělbě bodů Pezzella.

Záchranářský duel mezi Spalem a Boloňou skončil 1:1. Český záložník Ladislav Krejčí zůstal pouze na lavičce hostů. Boloňa vyhrála v lize pouze dvakrát a se 14 body je třetím nejhorším týmem soutěže. Z posledního vítězství se radovala proti Udine na konci září.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Frosinone - Bergamo 0:5 (44., 47., 64. a 73. Zapata, 11. Mancini), Fiorentina - Sampdoria Janov 3:3 (34. a 70. Muriel, 90.+2 Pezzella - 81. z pen. a 85. Quagliarella, 44. Ramírez), Spal Ferrara - Boloňa 1:1 (63. Kurtič - 24. Palacio), Cagliari - Empoli 2:2 (36. Pavoletti, 91. Farias - 70. Di Lorenzo, 81. Zajc), Neapol - Lazio Řím 2:1 (34. Callejon, 37. Milik - 65. Immobile).

20. Chievo 19 1 8 10 14:35 8

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

před 15 minutami

Norové při návratu do SP získali ve skiatlonu všech šest medailí

Norská reprezentace v běhu na lyžích při návratu do Světového poháru po téměř dvou měsících zcela ovládla skiatlon v Lahti. V závodě žen na 2×7,5 km zvítězila Therese Johaugová před Helene Marií Fossesholmovou a Heidi Wengovou. Jejich týmoví kolegové na dvojnásobné trati si rozebrali medaile v pořadí Emil Iversen, Sjur Röthe, Paal Golberg.

Závody SP v běhu na lyžích v Lahti (Finsko) - skiatlon:

Muži (2×15 km):

1. Iversen 1:10:18,4, 2. Röthe -0,4, 3. Golberg -6,6, 4. Krüger (všichni Nor.) -9,5, 5. Bolšunov (Rus.) -20,9, 6. Holund (Nor.) -28,7, 7. Cologna (Švýc.) -32,8, 8. Niskanen (Fin.) -33,0, 9. Burman (Švéd.) -35,8, 10. Moch (Něm.) -41,8.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 28 závodů): 1. Bolšunov 1391, 2. Jakimuškin (Rus.) 660, 3. Manificat (Fr.) 588, 4. Melničenko 571, 5. Bělov 562, 6. Malcev (všichni Rus.) 525, …42. Novák 105, 77. Šeller 24, 91. Pechoušek 10, 94. Černý 10, 95. Kalivoda 8, 102. Fellner 5, 103. Knop (všichni ČR) 5.

Ženy (2×7,5 km):

1. Johaugová 37:45,1, 2. Fossesholmová -28,1, 3. H. Wengová (všechny Nor.) -29,6, 4. Anderssonová (Švéd.) 29,7, 5. Digginsová (USA) -30,1, 6. Něprjajevová (Rus.) -1:02,5, 7. Kallaová (Švéd.) -1:02,8, 8. Stadloberová (Rak.) -1:02,8, 9. Pärmäkoskiová (Fin.) -1:02,8, 10. Kalvaaová (Nor.) -1:07,4.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 28 závodů): 1. Digginsová 991, 2. Brennanová (USA) 824, 3. Stupaková 802, 4. Sorinová (obě Rus.) 780, 5. Anderssonová 743, 6. Něprjajevová 715, …16. Razýmová 310, 38. Janatová 92, 46. Beranová 53, 65. Hynčicová 20, 73. P. Nováková (všechny ČR) 12.