Naděje Liverpoolu na titul žije. Vyhrál na hřišti Aston Villy

10. 5. 2022 23:13
Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v dohrávce 33. kola anglické ligy 2:1 na hřišti Aston Villy a udrželi si naději na zisk titulu. Dva zápasy před koncem se svěřenci trenéra Jürgena Kloppa bodově dotáhli na vedoucí Manchester City, který má ale utkání k dobru.
Lucas Digne z Aston Villy v souboji s hráčem Liverpoolu Luisem Diazem
Lucas Digne z Aston Villy v souboji s hráčem Liverpoolu Luisem Diazem | Foto: Reuters

Duel rozhodl v 65. minutě senegalský útočník Sadio Mané, jenž hlavičkoval bez výskoku k tyči po centru Luise Díaze. Dokonal tak obrat Liverpoolu, který prohrával od 4. minuty, kdy dorazil svou vlastní hlavičku za Alissonova záda Douglas Luiz. Už tři minuty nato vyrovnal po závaru v pokutovém území domácích Joël Matip.

Aston Villa, kterou trénuje bývalý liverpoolský kapitán Steven Gerrard, je jedenáctá. V posledním kole bude hostit Manchester City. Úřadující mistr City může svému jedinému soupeři v boji o titul Liverpoolu znovu odskočit ve středu, kdy se představí ve Wolverhamptonu.