Juventus porazil ve šlágru italské ligy Neapol, AS se naladilo před Plzní vítězně

Aktualizováno 29. 9. 2018 22:48
Juventus Turín porazil v souboji prvního s druhým Neapol 3:1, k čemuž přispěl dvěma góly Mario Mandžukič, v obou případech po spolupráci s Cristianem Ronaldem. AS Řím zdolalo v městském derby Lazio, Patrik Schick do hry nezasáhl.
Cristiano Ronaldo připravil v zápase Juventusu proti Neapoli dvě branky pro Mandžukiče. | Foto: Reuters

Řím - Juventus porazil v 7. kole italské fotbalové ligy v souboji prvního s druhým Neapol 3:1. Dva góly vstřelil Mario Mandžukič po spolupráci s Cristianem Ronaldem. "Stará dáma" teprve podruhé v historii vyhrála prvních osm soutěžních utkání v sezoně. Římské derby ovládlo domácí AS, které si v generálce na úterní utkání Ligy mistrů s Plzní poradilo 3:1 s Laziem. Český reprezentační útočník Patrik Schick za vítěze nenastoupil a zůstal celý zápas na lavičce.

Neapol vstoupila do utkání aktivně a už v sedmé minutě nastřelil Zielinski tyč. O chvíli později už šli svěřenci Carla Ancelottiho do vedení, po rychlé kombinaci našel Callejón před prázdnou bránou zakončujícího Mertense.

V 26. minutě se na levé straně uvolnil přes bránícího Hysaje Ronaldo a nadýchaným centrem našel před bránou Mandžukiče, který hlavou vyrovnal. Stejná spolupráce zafungovala i v 49. minutě, kdy Ronaldovu prudkou střelu zpoza pokutového území vyrazil Ospina na tyč a dobíhající Mandžukič pohodlně dorazil míč do odkryté brány.

Po necelé hodině hry byl vyloučen po druhé žluté kartě za ostrý šlapák na Dybalu neapolský Mário Rui a "Stará dáma" už proti oslabenému rivalovi vítězství uhájila. V 76. minutě navíc přidal pojistku po rohu Bonucci. Juventus tak má v čele tabulky před dnešním soupeřem náskok šesti bodů.

Hlavní postavou římského derby byl Lorenzo Pellegrini, který přišel na hřiště v 36. minutě místo zraněného Javiera Pastoreho a pod výsledek se podepsal gólem a asistencí. Těsně před přestávkou otevřel skóre a poté v 86. minutě připravil třetí gól pro Federica Fazia. Předtím v 67. minutě vyrovnal Ciro Immobile, ale vedení AS Řím vzápětí vrátil z přímého kopu Aleksandar Kolarov.

Giallorossi nastoupili v sestavě: Olsen - Santon, Manolas, Fazio, Kolarov - Florenzi (82. Juan Jesus), De Rossi (74. Cristante), Pastore (36. Lorenzo Pellegrini), N'Zonzi, El Shaarawy - Džeko. Plzeň v úterý v Římě čeká druhý zápas ve skupině Ligy mistrů, do které Viktoria vstoupila remízou 2:2 s CSKA Moskva. AS prohrálo 0:3 s Realem Madrid.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

AS Řím - Lazio Řím 3:1 (45. Lorenzo Pellegrini, 71. Kolarov, 86. Fazio - 67. Immobile), Juventus Turín - Neapol 3:1 (26. a 49. Mandžukič, 76. Bonucci - 10. Mertens), Inter Milán - Cagliari 2:0 (12. Martínez, 89. Politano).

1. Juventus Turín 7 7 0 0 16:5 21
2. Neapol 7 5 0 2 13:10 15
3. Sassuolo 6 4 1 1 14:8 13
4. Inter Milán 7 4 1 2 10:5 13
5. Lazio Řím 7 4 0 3 10:9 12
6. AS Řím 7 3 2 2 14:10 11
7. Fiorentina 6 3 1 2 12:5 10
8. FC Janov 5 3 0 2 9:10 9