AS Řím ukončil černou sérii, otočil zápas s Janovem. Schick hrál jen deset minut

16. 12. 2018 23:14
Fotbalisté AS Řím otočili v 16. kole italské ligy zápas s Janovem, který porazili 3:2 a posunuli se na šesté místo v tabulce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Římané zvítězili nad Janovem v Serii A po třinácté v řadě. Hosté naposledy vyhráli v Římě v lednu 1990.

Hosty poslal do vedení nejlepší střelec soutěže Piatek, který už má na kontě 12 zásahů. Polský útočník dorazil míč po střele, která propadla gólmanu Olsenovi. Za domácí vyrovnal v 31. minutě Fazio, ale už o dvě minuty později hosté znovu vedli, když skóroval Hiljemark. Domácím se podařilo znovu vyrovnat před koncem prvního poločasu po rychlé akci Kluiverta.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce hosté vedli vstřelili třetí gól, ten ale sudí po konzultaci s videorozhodčím neuznal. V 59. minutě dostal spoustu času a prostoru Cristante, který se nerozmýšlel a míč poslal nechytatelně k pravé tyči. Římané už vedení uhájili a mohli se radovat z výhry po pěti soutěžních zápasech včetně středeční porážky v Lize mistrů v Plzni. Patrik Schick se dostal do hry na závěrečných deset minut místo Kluiverta.

Polský útočník Arkadiusz Milik zařídil gólem z přímého kopu v nastaveném čase vítězství fotbalistů Neapole na hřišti Cagliari 1:0. V tomto ročníku italské ligy se trefil už poosmé.

Milik hraje ve skvělé formě, v posledních třech zápasech Serie A dal čtyři góly. V 91. minutě se postavil k přímému kopu ze zhruba 25 metrů a nechytatelnou ranou míč zakroutil k pravé tyči.

Neapol tak získala tři body, i když trenér Carlo Ancelotti udělal šest změn v sestavě oproti úterní porážce 0:1 v Liverpoolu, která stála jeho tým postup v Ligy mistrů. V domácí soutěži uspěla Neapol potřetí v řadě a v tabulce jí patří druhé místo s náskokem šesti bodů na třetí Inter. Na vedoucí Juventus ztrácí osm bodů.

Fotbalisté Chieva si připsali po bezbrankovém utkání na hřišti Spalu pátou remízu v italské lize v řadě a dál čekají na první vítězství v soutěži. S bilancí sedmi remíz a devíti proher jsou v tabulce poslední.

Sampdoria Janov po dvou trefách v rozmezí tří minut ve druhém poločase porazila Parmu 2:0. Skóre uzavřel v 69. minutě Quagliarella, jenž se trefil v šestém ligovém utkání v řadě a celkem má na kontě devět branek.

"Ten je nesmrtelný. Měl by být chráněn jako součást světového dědictví UNESCO," žertoval po zápase trenér janovského celku Marco Giampaolo na adresu bývalého útočníka Juventusu, který v lednu oslaví 36. narozeniny. Český záložník Sampdorie Jakub Jankto zůstal jen mezi náhradníky.

Sampdoria se posunula těsně za pohárová místa. Ztrácí bod na šesté Sassuolo, které zvítězilo 2:0 na hřišti Frosinone i díky vlastnímu gólu obránce Ariauda. O bod za janovským klubem je Fiorentina, která po obratu vyhrála 3:1 nad Empoli.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Spal Ferrara - Chievo 0:0, Fiorentina - Empoli 3:1 (40. Mirallas, 59. Simeone, 78. Dabo - 24. Krunič), Frosinone - Sassuolo 0:2 (44. vlastní Ariaudo, 58. Berardi), Sampdoria Janov - Parma 2:0 (66. Caprari, 69. Quagliarella), Cagliari - Neapol 0:1 (90.+1 Milik), AS Řím - FC Janov 3:2 (31. Fazio, 45. Kluivert, 59. Cristante - 17. Piatek, 33. Hiljemark).