AS Řím proměnilo duel s Beneventem v přestřelku, Sassuolo zdolalo Boloňu

18. 10. 2020 22:54
Fotbalisté AS Řím otočili duel s Beneventem a nováčka italské ligy porazili 5:2. Dvěma brankami se v gólové přestřelce blýskl útočník Edin Džeko. Sassuolo v dalším gólově bohatém utkání 4. kola vyhrálo na hřišti Boloni 4:3 a posunulo se na druhé místo tabulky. Pod sedm branek se podepsalo sedm různých střelců.
Radost fotbalistů AS Řím
Radost fotbalistů AS Řím | Foto: Reuters

Benevento v druhé půli nesložilo zbraně, vybojovanou penaltu nadvakrát proměnil Gianluca Lapadula. Pak už ale přesně pálili pouze hráči AS. Z penalty nejprve vrátil Římanům vedení Jordan Veretout, následně se podruhé v utkání trefil Džeko a tečku přidal těsně před koncem Borja Mayoral.

Sassuolo nevstoupilo do utkání dobře. V poločase prohrávalo 1:2 po trefách domácích fotbalistů Roberta Soriana a Mattiase Svanberga, za hosty se prosadil Domenico Berardi. Čtvrt hodiny po přestávce navíc zvýšil vedení Boloni Riccardo Orsolini a zdálo se, že si domácí připíšou druhou výhru v sezoně.

Sassuolu se ale podařil rychlý návrat do zápasu. V 64. minutě snížil Filip Djuričič a srovnání zařídil o šest minut později třiatřicetiletý veterán Francesco Caputo, který si na nedávném reprezentačním srazu připsal první start i gól za italskou reprezentaci. O třech bodech pro hosty rozhodl vlastní gól Takehira Tomijasua, který tečoval centr za záda svého brankáře.

První výhru v sezoně si připsalo Udine, které přestřílelo Parmu 3:2. Rozhodující vedení přitom domácím zajistil až v 88. minutě Ignacio Pussetto, který se trefil v obnovené premiéře za Udine po příchodu na hostování z anglického druholigového Watfordu.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Boloňa - Sassuolo 3:4 (10. Soriano, 39. Svanberg, 60. Orsolini - 18. Berardi, 64. Djuričič, 70. Caputo, 77. vlastní Tomijasu), FC Turín - Cagliari 2:3 (4. z pen. a 31. Belotti - 19. a 73. Simeone, 12. Joao Pedro), Spezia - Fiorentina 2:2 (39. Verde, 75. Farias - 2. Pezzella, 4. Biraghi), Udine - Parma 3:2 (28. Samir, 52. vlastní Iacoponi, 89. Pussetto - 26. Hernani, 70. Karamoh), AS Řím - Benevento 5:2 (35. a 78. Džeko, 31. Pedro, 67. Veretout z pen., 89. Mayoral - 5. Caprari, 55. Lapadula).

20. FC Turín 3 0 0 3 4:8 0

Poznámka: Neapoli byl odečten bod za neodehrání říjnového zápasu s Juventusem.

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.