AS Řím jde po výhře nad AC Milán na druhé místo tabulky. O jediný gól utkání se postaral Nainggolan

12. 12. 2016 23:10
AC Milán v zápase proti AS Řím neproměnilo pokutový kop, což je nakonec přišlo draho.
Serie A: AS Řím vs. AC Milán
Serie A: AS Řím vs. AC Milán | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v 16. kole italské ligy AC Milán 1:0. Utkání o druhé místo tabulky rozhodl v 62. minutě Radja Nainggolan, římský celek vyhrál potřetí za sebou a na vedoucí Juventus ztrácí čtyři body.

V 27. minutě neproměnili hosté penaltu. Brankář Szczesny nejprve skočil pod nohy Lapadulovi a podrazil ho, ale pokutový kop pak jeho kolegovi z útoku Niangovi zneškodnil. Niang nedal penaltu ani v minulém kole, to ale Milánští porazili poslední Crotone 2:1.

Tentokrát je penaltové zaváhání stálo body. Nejlepšího ligového střelce Džeka sice hosté ubránili, jenže po hodině hry nechali postupovat s míčem Nainggolana a belgický záložník se pak zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči.

Fiorentina zdolala Sassuolo 2:1 a v tabulce se posunula na sedmé místo. Po dvou brankách Nikoly Kaliniče z první půle už hosté v závěru jen snížili.

Chorvatský útočník Kalinič ani v jednom případě neměl před gólem snadnou pozici, ale poprvé se mu povedlo střelou z voleje přelobovat brankáře Consigliho a v 39. minutě ho překonal patičkou. Fiorentina díky tomu z posledních devíti zápasů Serie A poosmé bodovala, navíc uspěla i v základní části Evropské ligy.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 2:1 (10. a 39. Kalinič - 76. Acerbi), AS Řím - AC Milán 1:0 (62. Nainggolan).