Neapol vede o skóre před Juventusem, AS Řím i bez zraněného Schicka rozstřílel Benevento

Aktualizováno 20. 9. 2017 22:57
Neapol uspěla v Říme proti Laziu a o skóre je na prvním místě před dalším stoprocentním týmem, Juventusem. AS Řím zvítězil v pátém kole italské fotbalové ligy 4:0 na hřišti nováčka Benevento. Vítězství režíroval Edin Džeko, Patrik Schick na soupisce chyběl.
Edin Džeko
Edin Džeko | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole po obratu zdolali Lazio Řím 3:1, vyhráli i v pátém kole italské ligy a vedou tabulku před dalším stoprocentním týmem Juventusem Turín. Obhájce titulu doma zdolal Fiorentinu 1:0.

Laziu zařídil poločasové vedení Stefan de Vrij, ale hosté mezi 54. a 59. minutou skóre otočili třemi góly, o které se postarali Kalidou Koulibaly, José María Callejón a Dries Mertens. Triumf Neapole ještě v nastavení podtrhl proměněnou penaltou Jorginho.

Juventus se s Fiorentinou dlouho trápil. Jedinou branku vstřelil v 52. minutě Mario Mandžukič. Další góly hráči "Staré dámy" nepřidali, přestože závěrečnou půlhodinu hráli v početní výhodě po vyloučení Milana Badelje.

AS Řím bez zraněného útočníka Patrika Schicka vyhrál na hřišti nováčka Beneventa 4:0. Dvě trefy dal bývalý útočník Teplic Edin Džeko, který ještě navíc trefil tyč a břevno.

Benevento, které si dalo dva vlastní góly, prohrálo i popáté v ročníku Serie A a je poslední se skóre 1:14.

Udine na svém hřišti prohrálo s FC Turín 2:3 a utrpělo čtvrtou porážku v sezoně. Celý zápas odehrál za domácí Antonín Barák, jeho spoluhráč Jakub Jankto naskočil na druhý poločas.

AC Milán doma porazil nováčka Spal 2:0 díky dvěma penaltám. Tu první ve 26. minutě proměnil Ricardo Rodríguez, druhou po změně stran Franck Kessié.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Benevento - AS Řím 0:4 (22. a 52. Džeko, 35. vlastní Lucioni, 74. vlastní Venuti), AC Milán - Spal Ferrara 2:0 (25. Rodríguez z pen., 61. Kessie z pen.), Bergamo - Crotone 5:1 (63. a 74. z pen. Gómez, 5. Petagna, 25. Caldara, 38. Iličič - 70. Tumminello), Cagliari - Sassuolo 0:1 (60. Matri z pen.), FC Janov - Chievo 1:1 (62. Laxalt - 73. Gamberini), Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:0, Juventus Turín - Fiorentina 1:0 (52. Mandžukič), Lazio Řím - Neapol 1:4 (30. De Vrij - 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90.+1 Jorginho z pen.), Udine - FC Turín 2:3 (48. De Paul z pen., 75. Lasagna - 9. Belotti, 31. vlastní Hallfredsson, 67. Ljajič).