Jak to, že tohle není červená? soptil po brutálním skopnutí Saky kouč Arsenalu

19. 10. 2021 11:08
V pondělním utkání mezi Arsenalem a Crystalem Palace hostující James McArthur tvrdě sestřelil Bukayoa Saku. K překvapení kouče Gunners Mikela Artety nebyl vyloučen.

K incidentu došlo v závěru prvního poločasu, kdy hostující záložník vší silou podkopl stojnou nohu Saky, který v tu chvíli odkopával míč z vápna.

Domácí fotbalista se v tu ránu skácel k zemi, ze hřiště po chvíli ošetřování sotva odkulhal a po poločase už se na trávník nevrátil.

"Viděl jsem to na videu a nechápu, že jejich hráč pokračoval v zápase," divil se na tiskové konferenci trenér Arsenalu Mikel Arteta. "V takové chvíli přece musíte hráče okamžitě vyloučit. Crystal Palace měl dohrávat o deseti."

Jenže rozhodčí Mike Dean byl jiného názoru a McArthurovi udělil pouze žlutou kartu. A nezasáhl ani asistent u videa (VAR).

"Nechápu to, tohle mi prostě bude muset někdo vysvětlit. Tedy, něco nám už vysvětlovali před sezonou, ale pak se stane tohle a nedává to vůbec smysl," divil se Arteta.

Zápas nakonec skončil remízou 2:2, přičemž hosté dali obě dvě své branky v oslabení, tedy v době, kdy podle Artety už měli hrát o deseti.

Kouč Arsenalu ale nakonec musel být spokojen alespoň s bodem za remízu, neboť tu mu zařídila až trefa Alexandra Lacazetta z posledních sekund nastavení.