Jak to, že tohle není červená? soptil po brutálním skopnutí Saky kouč Arsenalu

Sport Sport
19. 10. 2021 11:08
V pondělním utkání mezi Arsenalem a Crystalem Palace hostující James McArthur tvrdě sestřelil Bukayoa Saku. K překvapení kouče Gunners Mikela Artety nebyl vyloučen.

K incidentu došlo v závěru prvního poločasu, kdy hostující záložník vší silou podkopl stojnou nohu Saky, který v tu chvíli odkopával míč z vápna. 

Domácí fotbalista se v tu ránu skácel k zemi, ze hřiště po chvíli ošetřování sotva odkulhal a po poločase už se na trávník nevrátil. 

"Viděl jsem to na videu a nechápu, že jejich hráč pokračoval v zápase," divil se na tiskové konferenci trenér Arsenalu Mikel Arteta. "V takové chvíli přece musíte hráče okamžitě vyloučit. Crystal Palace měl dohrávat o deseti."  

Jenže rozhodčí Mike Dean byl jiného názoru a McArthurovi udělil pouze žlutou kartu. A nezasáhl ani asistent u videa (VAR). 

"Nechápu to, tohle mi prostě bude muset někdo vysvětlit. Tedy, něco nám už vysvětlovali před sezonou, ale pak se stane tohle a nedává to vůbec smysl," divil se Arteta. 

Zápas nakonec skončil remízou 2:2, přičemž hosté dali obě dvě své branky v oslabení, tedy v době, kdy podle Artety už měli hrát o deseti. 

Kouč Arsenalu ale nakonec musel být spokojen alespoň s bodem za remízu, neboť tu mu zařídila až trefa Alexandra Lacazetta z posledních sekund nastavení. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy