Arsenal začal nový rok výhrou nad Fulhamem a pojistil si páté místo

Aktualizováno 1. 1. 2019 20:41
Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nového roku výhrou 4:1 nad Fulhamem. Napravili dvě předchozí ztráty a pojistili si páté místo v tabulce anglické ligy.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavil čtvrtý gól v síti Fulhamu saltem.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavil čtvrtý gól v síti Fulhamu saltem. | Foto: Reuters

Výhru o tři branky slavil i Tottenham. Po vítězství 3:0 v Cardiffu poskočil na druhé místo před Manchester City, který má však zápas k dobru. Uspěl také Leicester, který zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu gólem Jamieho Vardyho.

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Bernd Leno před Petrem Čechem, šel do vedení ve 25. minutě. Granit Xhaka naběhl do vápna a vstřelil svůj třetí gól v sezoně. Na stejný počet branek potřeboval celé dvě předchozí sezony.

Po změně stran po hezké akci zvýšil Alexandre Lacazette. Fulham poté snížil po rychlém brejku a střele Aboubakara Kamary do prázdné branky. Závěr ale opět patřil domácím. Aaron Ramsey se nejprve postaral už o 10. gól v sezoně střídajícího hráče Arsenalu, což je nejvíce ze všech týmů. Prosadil se i Pierre-Emerick Aubameyang svým 14. zásahem v sezoně, čímž už nyní vyrovnal bilanci nejlepšího střelce Arsenalu z minulého ročníku.

Tottenhamu pomohl k výhře v Cardiffu raketový nástup. Už ve třetí minutě skóroval Harry Kane, který tak uzavřel unikátní sbírku. Golově se prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v anglické lize nastoupil.

Ve 12. minutě zvýšil střelou z dálky Christian Eriksen, který dal už devatenáctou branku zpoza vápna v Premier League. Nikdo jiný od roku 2013 nevstřelil z dálky více branek. Pro Tottenham to bylo druhé nejrychlejší dvoubrankové vedení na hřištích soupeřů, jen v roce 1997 dal dvě branky už po devíti minutách.

Ještě do poločasu zvýšil Son Hung-min a Tottenham pak už v klidu hájil svou desátou venkovní výhru v sezoně, čímž vyrovnal klubový rekord.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Everton - Leicester 0:1 (58. Vardy), Arsenal - Fulham 4:1 (25. Xhaka, 55. Lacazette, 79. Ramsey, 83. Aubameyang - 69. Kamara), Cardiff - Tottenham 0:3 (3. Kane, 12. Eriksen, 26. Son Hung-min).