Arsenal začal nový rok výhrou nad Fulhamem a pojistil si páté místo

Aktualizováno 1. 1. 2019 20:41
Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nového roku výhrou 4:1 nad Fulhamem. Napravili dvě předchozí ztráty a pojistili si páté místo v tabulce anglické ligy.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavil čtvrtý gól v síti Fulhamu saltem.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavil čtvrtý gól v síti Fulhamu saltem. | Foto: Reuters

Výhru o tři branky slavil i Tottenham. Po vítězství 3:0 v Cardiffu poskočil na druhé místo před Manchester City, který má však zápas k dobru. Uspěl také Leicester, který zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu gólem Jamieho Vardyho.

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Bernd Leno před Petrem Čechem, šel do vedení ve 25. minutě. Granit Xhaka naběhl do vápna a vstřelil svůj třetí gól v sezoně. Na stejný počet branek potřeboval celé dvě předchozí sezony.

Po změně stran po hezké akci zvýšil Alexandre Lacazette. Fulham poté snížil po rychlém brejku a střele Aboubakara Kamary do prázdné branky. Závěr ale opět patřil domácím. Aaron Ramsey se nejprve postaral už o 10. gól v sezoně střídajícího hráče Arsenalu, což je nejvíce ze všech týmů. Prosadil se i Pierre-Emerick Aubameyang svým 14. zásahem v sezoně, čímž už nyní vyrovnal bilanci nejlepšího střelce Arsenalu z minulého ročníku.

Tottenhamu pomohl k výhře v Cardiffu raketový nástup. Už ve třetí minutě skóroval Harry Kane, který tak uzavřel unikátní sbírku. Golově se prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v anglické lize nastoupil.

Ve 12. minutě zvýšil střelou z dálky Christian Eriksen, který dal už devatenáctou branku zpoza vápna v Premier League. Nikdo jiný od roku 2013 nevstřelil z dálky více branek. Pro Tottenham to bylo druhé nejrychlejší dvoubrankové vedení na hřištích soupeřů, jen v roce 1997 dal dvě branky už po devíti minutách.

Ještě do poločasu zvýšil Son Hung-min a Tottenham pak už v klidu hájil svou desátou venkovní výhru v sezoně, čímž vyrovnal klubový rekord.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Everton - Leicester 0:1 (58. Vardy), Arsenal - Fulham 4:1 (25. Xhaka, 55. Lacazette, 79. Ramsey, 83. Aubameyang - 69. Kamara), Cardiff - Tottenham 0:3 (3. Kane, 12. Eriksen, 26. Son Hung-min).

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h.