Arsenal vyhrál. Wenger vyrovnal Fergusonův rekord, Čechovi 200. nula opět unikla

28. 12. 2017 23:00
Arsenal se díky výhře 3:2 na hřišti Crystal Palace bodově dotáhl na pátý Tottenham. Petru Čechovi 200. nula v anglické lize zase unikla.
Arséne Wenger
Arséne Wenger | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu v dohrávce 20. kola anglické ligy zvítězili v londýnském derby na hřišti Crystal Palace 3:2. V tabulce se tak bodově dotáhli na pátý Tottenham a ztrácejí jediný bod na příčky znamenající Ligu mistrů. Brankáři Petru Čechovi unikla jubilejní 200. nula v Premier League, neboť inkasoval ze dvou střel na branku. V obou případech ale mohl jen těžko zasáhnout.

Do historie se však zapsal trenér Arséne Wenger, pro kterého šlo už o 810. zápas anglické ligy, čímž vyrovnal rekord trenérské legendy Manchesteru United Alexe Fergusona. Také Wengerovi se to povedlo na lavičce jediného klubu, protože Arsenal vede už od roku 1996.

Arsenal měl po celé utkání výraznou převahu, kterou zúročil ve 25. minutě Shkodran Mustafi. Stoper hostů číhal na zadní tyči, kam k němu brankář vyrazil střelu Alexandera Lacazetta a Mustafi ji pohotově dorazil do branky.

Jenže v 50. minutě nečekaně udeřili i domácí. Wilfried Zaha poslal před branku přízemní centr, který si našel zcela nehlídaný Andros Towsend a umístěnou střelou do protipohybu sebral Čechovi vytouženou dvoustou nulu.

Hosté si však vedení rychle vzali zpět po střele Alexise Sáncheze, který se navíc za další tři minuty vyhnul ofsajdu a po kolmici Jacka Wilshera potvrdil vítězství Kanonýrů.

Crystal Palace se však v závěru přeci jen dostal k tlaku a minutu před koncem alespoň snížil po rohovém kopu a hlavičce Jamese Tomkinse.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Crystal Palace - Arsenal 2:3 (50. Townsend, 89. Tomkins - 63. a 66. Sánchez, 25. Mustafi).