Arsenal třemi góly ve druhé půli otočil šlágr s Tottenhamem a natáhl úžasnou sérii

2. 12. 2018 19:25
Fotbalisté Arsenalu po obratu ovládli londýnské derby s Tottenhamem 4:2 a v tabulce anglické ligy se po 14. kole dostali na čtvrtou příčku právě před svého velkého rivala. Tottenham dokonce klesl o dvě příčky, protože se před něj dostala na třetí místo i Chelsea po výhře 2:0 nad posledním Fulhamem.
Poklona, střelče! Útočníci Arsenalu Alexandre Lacazette a Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól, právě oni dva se postarali o tři trefy ze čtyř do sítě Tottenhamu. | Foto: Reuters

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Leno před Petrem Čechem, neprohrál od srpna už 19 soutěžních zápasů v řadě a formu potvrdil i proti Tottenhamu. Ten ještě na úvodní penaltu Aubameyanga dokázal zareagovat, když nejprve Dier jemnou tečí Eriksonova přímého kopu srovnal a vzápětí kanonýr Kane proměnil pokutový kop po přifilmovaném pádu Son Hung-mina.

Po změně stran ale Arsenal ukázal, že je silný hlavně po změně stran, zatímco podle poločasových výsledků by byl v tabulce až devatenáctý. Soupeře zatlačil a po parádní akci na jeden dotek srovnal. Po Bellerinově kolmici za obranu přihrál Ramsey míč Aubameyangovi a gabonský střelec střelou z voleje do brankářova protipohybu vstřelil desátý gól v sezoně. Z gólu se radoval po každé z posledních deseti střel na branku, což se naposledy povedlo v roce 2007 Bennimu McCarthymu.

Kanonýři pak dokonali obrat zásluhou Lacazettea, kterému nevadilo ani to, že při gólové střele podklouzl. Vzápětí zpečetil tři body střelou z úhlu Torreira.

Chelsea po dvou předchozích ztrátách hodně pomohl proti Fulhamu rychlý gól. Ve čtvrté minutě Kanté prokázal obranné schopnosti, získal míč a vyrazil do protiútoku tři na dva. Ten vyřešil ideální přihrávkou Pedrovi a španělský útočník po kličce otevřel skóre.

Fulham měl dvě dobré šance na vyrovnání, ale Chamberse vychytal brankář Arrizabalaga. V závěru výhru Chelsea potvrdil Loftus-Cheek.

Londýnským celkům odskočil už na pět bodů druhý Liverpool, který v nastavení vybojoval výhru 1:0 v derby s Evertonem. Duel rozhodl v šesté přidané minutě střídající Origi, který využil velké chyby anglického reprezentačního brankáře Pickforda. Ten si nechal vysoký míč spadnout na břevno, od nějž se balon odrazil k Origimu a belgický útočník ho doklepl do sítě.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Chelsea - Fulham 2:0 (4. Pedro, 82. Loftus-Cheek), Arsenal - Tottenham 4:2 (10. z pen. a 56. Aubameyang, 75. Lacazette, 77. Torreira - 30. Dier, 34. Kane z pen.), Liverpool - Everton 1:0 (90.+6 Origi).

1. Manchester City 14 12 2 0 43:6 38
2. Liverpool 14 11 3 0 27:5 36
3. Chelsea 14 9 4 1 30:11 31
4. Arsenal 14 9 3 2 32:18 30
5. Tottenham 14 10 0 4 25:15 30
6. Everton 14 6 4 4 20:16 22
7. Manchester United 14 6 4 4 22:23 22
8. Leicester 14 6 3 5 20:17 21