Arsenal prohrával v Bournemouthu o tři branky, ale nakonec vyválčil bod

Aktualizováno 3. 1. 2017 23:30
Arsenal v rámci 20. kola Premier League zavítal na půdu Bournemouthu. Svěřenci Arséna Wengera prohrávali s nováčkem soutěže dokonce o tři branky, ale nakonec urvali bod za remízu 3:3. Bod vystřelil v nastaveném čase Giroud.
Manchester United - Arsenal, Premier League 2016/17
Manchester United - Arsenal, Premier League 2016/17 | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu dotáhli v závěru zápasu tříbrankovou ztrátu a ve 20. kole anglické ligy remizovali na hřišti Bournemouthu 3:3. Petra Čecha překonali v úvodní půlhodině Charlie Daniels a z penalty Callum Wilson, po změně stran přidal třetí branku domácích Ryan Fraser. Hosté vstřelili první gól až v 70. minutě, nakonec ale drtivým finišem zachránili bod a v tabulce se přiblížili třetímu Manchesteru City.

Čech v obou předchozích zápasech udržel čisté konto, jenže Bournemouth ho překonal už po čtvrthodině hry. Daniels si v rohu šestnáctky zpracoval dlouhý pas, kličkou se zbavil obránce Bellerína a skóroval, krátce nato Wilson proměnil pokutový kop za Xhakův faul střelou doprostřed branky.

Po změně stran odstavil Fraser od míče Bellerína a z úhlu se trefil Čechovi mezi nohy. Sánchez ale v 70. minutě třináctým gólem v sezoně snížil, krátce nato se povedla střela z voleje i Pérezovi a Arsenal rázem sahal po bodu.

Po vyloučení domácího Francise hrál londýnský tým přesilovku a v druhé nastavené minutě ji využil Giroud. Bournemouth se nehodlal se ztrátou bodu smířit, Čech ale Arterovu střelu z ostrého úhlu vyrazil. Zápas, v němž měl tříbrankový deficit, se Arsenalu v Premier League podařilo dotáhnout k nerozhodnému výsledku poprvé.

Nový trenér Swansea Paul Clement se posadil na lavičku posledního týmu tabulky neplánovaně už v poločase utkání na hřišti Crystalu Palace a díky Rangelovu gólu z 88. minuty hned slavil výhru. Swansea přitom předchozí čtyři zápasy prohrála.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Bournemouth - Arsenal 3:3 (16. Daniels, 20. Wilson z pen., 58. Fraser - 70. Sánchez, 75. Pérez, 90.+2 Giroud), Crystal Palace - Swansea 1:2 (83. Zaha - 42. Mawson, 88. Rangel), Stoke - Watford 2:0 (45.+3 Shawcross, 49. Crouch).