Arsenal opanoval londýnské derby, Chelsea rozdrtil 3:0. Čech vychytal nulu

Drtivá porážka v duchu fair play. Pokořený Courtois gratuloval Čechovi k nule
... zatímco frustrovaný Belgičan třikrát lovil míč ze své sítě.
Hráči a fanoušci Gunners tak mohli slavit sladkou výhru 3:0.
Svěřenci Arséna Wengera, jenž je na lavičce Arsenalu úřaduje už 20 let, prolomili téměř pětileté prokletí a Chelsea v ligovém zápase zdolali poprvé od října 2011.
Proti Chelsea se dařilo i dalším jubilantům, neboť 100. soutěžní start za Arsenal si připsal Sánchez...
Sport Ondřej Zoubek Sport, Ondřej Zoubek
24. 9. 2016 20:51
Fotbalisté Chelsea dál pokračují v nevýrazných výkonech. V londýnském derby na hřišti Arsenalu inkasovali tři góly a sami nedokázali vstřelit žádný. Při výhře 3:0 vychytal Petr Čech proti bývalému týmu čisté konto.

Londýn – Arsenal prolomil téměř pětileté prokletí a poprvé od října 2011 porazil v ligovém zápase Chelsea. Při výhře 3:0 vychytal Petr Čech proti bývalému týmu čisté konto.

Londýnské derby začalo s předpokládanými sestavami, v brance Arsenalu se od první minuty představil Petr Čech. Ale od začátku byl takřka bez práce. Kanonýři od úvodního hvizdu ukazovali, jak moc chtějí v duelu s nesmiřitelným rivalem uspět. Nutno podotknout, že obrana Chelsea soupeři svou ležérností úvod zápasu usnadnila. Cazorlovu střelu zpoza šestnáctky ještě Courtois vyrazil, jenže po nedůrazné malé domů od Cahilla se na něj řítil osamocený Alexis Sánchez a zakončil nechytatelně k levé tyči.

Blues se ještě ani nevzpamatovali z obrovské hrubky anglického reprezentanta na pozici středního obránce a už prohrávali o dvě branky. Ve čtrnácté minutě se Arsenal pohlednou kombinací dostal až do kuchyně a po přihrávce Bellerína zakončoval Theo Walcott zblízka za bezmocného Courtoise. Gunners měli značnou převahu, vždyť v prvních osmnácti minutách celkem osmkrát vystřelili, zatímco u Chelsea svítila v kolonce této statistiky nula.

Postupem času se svěřenci trenéra Conteho přeci jen trochu otřepali a Willian je mohl dostat zpět do kontaktu. Uvolnil se na pravé straně, ale Čechovu bránu o fous minul. Koscielny zablokoval dvě další rány Chelsea, přímý kop Sáncheze na druhé straně přizvedla zeď do zámezí. Po půlhodině hry musel střídat zraněný Coquelin a na hřišti ho nahradil talentovaný Xhaka. Arsenal se s drobnou změnou rychle vypořádal a ještě před přestávkou přidal třetí zásah.

Blues pokračují v nevýrazných výkonech

Chelsea ztratila v útoku balon a dozadu pak její hráči příliš nespěchali. Mesut Özil s Alexisem Sánchezem vyřešili situaci dva na dva skvěle a německý záložník zakončoval šťastnou střelou z voleje. Míč se odrazil od země ještě do tyče, a potom už do sítě. V závěru prvního poločasu se nesměle připomněla zdecimovaná Chelsea. Hazard střílel z prvního doteku ale jen do boční sítě.

Arsenal držel po poločase luxusní náskok tří branek a hru kontroloval také ve druhém poločase. Sice Kanonýři trochu více nechali hrát Chelsea, ale sami se soustředili na poctivou defenzivu a hrozili z brejků. Jeden takový Walcott překombinoval, když místo střely přihrával na Sáncheze, který na míč nedosáhl. Blues se snažili o jakýsi tlak, ale jejich hře zkrátka chyběla jiskra a jakýkoliv moment překvapení.

Český gólman v brance Arsenalu si své jediné zákroky schoval až na závěr derby. Nejdříve zkrotil pokus Azpilicuety zpoza velkého vápna a o něco později se na něj zprava řítil osamocený Batshuayi. Čech včasným vyběhnutím a dobrým zákrokem zmařil i tuto šanci. Arsenal zvítězil v Premier League počtvrté v řadě, proti Chelsea uspěl v domácí soutěži poprvé od 29. října 2011. Zato Blues pokračují v nevýrazných výkonech.