Arsenal vyhrál 4:1 v Leedsu a upevnil si čtvrté místo v anglické lize

18. 12. 2021 20:50
Fotbalisté Arsenalu v anglické lize zvítězili 4:1 na hřišti Leedsu a upevnili si čtvrté místo v tabulce. Dva góly hostů vstřelil Gabriel Martinelli. Zbývajících pět dnešních utkání 18. kola Premier League bylo odloženo kvůli rozšíření nákazy koronavirem v týmech.
Gabriel Martinelli slaví branku
Gabriel Martinelli slaví branku | Foto: Reuters

Martinelli otevřel skóre v 16. minutě a za čtvrt hodiny se prosadil znovu. Brazilský útočník v anglické lize poprvé vstřelil dva góly v jednom utkání. Vydařený první poločas Arsenalu korunoval krátce před pauzou Saka třetím zásahem.

Leeds duel lehce zdramatizoval čtvrt hodiny před koncem, kdy Raphinha snížil z pokutového kopu, poslední slovo však měl Smith Rowe v 84. minutě. "Kanonýři" potřetí za sebou naplno bodovali, naopak domácí v součtu s debaklem 0:7 od mistrovského Manchesteru City potřetí v řadě prohráli a jsou na 16. příčce.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Leeds - Arsenal 1:4 (75. Raphinha z pen. - 16. a 28. Martinelli, 42. Saka, 84. Smith Rowe).

Utkání Manchester United - Brighton, Aston Villa - Burnley, Southampton - Brentford, Watford - Crystal Palace a West Ham United - Norwich byla odložena kvůli koronaviru.

1. Manchester City 17 13 2 2 40:9 41
2. Liverpool 17 12 4 1 48:13 40
3. Chelsea 17 11 4 2 39:12 37
4. Arsenal 18 10 2 6 27:23 32
5. West Ham United 17 8 4 5 28:21 28
6. Manchester United 16 8 3 5 26:24 27
7. Tottenham 14 8 1 5 16:17 25
8. Wolverhampton 17 7 3 7 13:14 24