Arsenal osmileté prokletí nezlomil, na Anfield Road nevydřel ani bod

28. 9. 2020 23:07
Liverpool ve 3. kole anglické fotbalové ligy porazil Arsenal 3:1 a vrátil londýnskému soupeři srpnovou porážku v penaltovém rozstřelu v Superpoháru.
Roberto Firmino (Liverpool vs Arsenal)
Roberto Firmino (Liverpool vs Arsenal) | Foto: Reuters

Mistrovský celek v duelu dvou dosud stoprocentních týmů ještě v prvním poločase otočil skóre, které ve 25. minutě otevřel francouzský útočník Alexandre Lacazette po nešikovném pokusu obránce Andrewa Robertsona o odvrácení centru.

Obrat skóre zařídili rovněž z bezprostřední blízkosti Sadio Mané, který stejně jako Lacazette skóroval v sezoně už potřetí, a právě Robertson. V závěru Diogo Jota v prvním ligovém startu po příchodu z Wolverhamptonu zpečetil výsledek skrytou střelou z hranice velkého vápna. Fotbalisté Arsenalu tak na Anfield Road nevyhráli už osm let.

Fotbalisté Aston Villy zvítězili na hřišti Fulhamu 3:0 a vyhráli i druhý zápas v sezoně. Domácímu nováčkovi nevyšly úvodní pasáže v obou poločasech. Už po čtvrthodině hry prohrával po gólech Jacka Grealishe a Conora Hourihanea, kteří zužitkovali přihrávky Johna McGinna. Tři minuty po změně stran završil výsledek Tyrone Mings.

Aston Villa, jež v minulé sezoně tak tak udržela prvoligovou příslušnost, zůstala v soutěži jako jediná bez obdrženého gólu. Zato Fulham dosud pokaždé inkasoval nejméně tři branky a je bez bodu na dně tabulky.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Fulham - Aston Villa 0:3 (4. Grealish, 15. Hourihane, 48. Mings), Liverpool - Arsenal 3:1 (28. Mané, 34. Robertson, 88. Jota - 25. Lacazette).

1. Leicester 3 3 0 0 12:4 9
2. Liverpool 3 3 0 0 9:4 9
3. Everton 3 3 0 0 8:3 9
4. Aston Villa 2 2 0 0 4:0 6
5. Arsenal 3 2 0 1 6:4 6
6. Crystal Palace 3 2 0 1 5:3 6
7. Leeds 3 2 0 1 8:7 6
8. Tottenham 3 1 1 1 6:4 4