West Ham se Součkem v sestavě smetl Doncaster, Arsenal Anglický pohár neobhájí

Aktualizováno 23. 1. 2021 17:52
Pro fotbalisty Arsenalu skončila obhajoba vítězství v Anglickém poháru ve čtvrtém kole, v kterém dnes prohráli 0:1 na hřišti Southamptonu po vlastní brance obránce Gabriela. Z postupu se mohli radovat Tomáš Souček a Vladimír Coufal z West Hamu, který si poradil s třetiligovým Doncasterem hladce 4:0.
Tomáš Souček a Issa Diop se radují z branky v FA Cupu
Tomáš Souček a Issa Diop se radují z branky v FA Cupu | Foto: Reuters

Na postup se nadřel Manchester City, který otočil zápas na hřišti soupeře ze čtvrté nejvyšší soutěže Cheltenhamu a nakonec zvítězil 3:1.

Jediný gól v Southamptonu padl ve 24. minutě, kdy z pravé strany odcentroval do pokutového území obránce Kyle Walker-Peters a Gabriel míč jemně tečoval za záda brankáře Bernda Lena. Čtrnáctinásobný vítěz nejstarší klubové soutěže světa Arsenal tak přišel o sérii bez obdržené branky, která "Kanonýrům" vydržela od 26. prosince loňského roku napříč všemi soutěžemi 508 minut. Arsenal si dal už čtvrtý vlastní gól v sezoně. Dalším pohárovým soupeřem Southamptonu, který je v lize devátý těsně před Arsenalem, bude Wolverhampton.

Souček nastoupil za West Ham od začátku a na hřišti vydržel do 70. minuty, kdy byl střídán. Coufal zůstal mezi náhradníky. "Kladiváři" o výhře rozhodli už v prvním poločase brankami Pabla Fornalse a Andrije Jarmolenka. V dalším kole je čeká atraktivní protivník - buď Liverpool, nebo Manchester United.

Cheltenham zatopil druhému týmu tabulky Premier League, který dominoval po celý zápas, v 59. minutě. Dlouhý centr ze standardní situace propadl k Alfiemu Mayovi a ten z malého vápna překonal brankáře Zacharyho Steffena. "Citizens" se podařilo otevřít defenzivu soupeře až v 81. minutě, kdy se trefil Phil Foden, a anglický vicemistr už obrat zvládl, když na něj navázal Gabriel Jesus a v nastavení také Ferrán Torres.

Zápas druholigových týmů Millwallu a Bristolu City byl i soubojem českých fotbalistů Jiřího Skaláka a Tomáše Kalase. Úspěšnější byl nakonec reprezentační stoper, který odehrál celý zápas a pomohl k výhře Bristolu 3:0. Skalák naskočil na závěrečných 13 minut za rozhodnutého stavu.

V sobotu se také dohrávalo utkání 11. kola Premier League. Fotbalisté Aston Villy v něm porazili Newcastle 2:0. Utkání, které bylo odloženo na začátku prosince z důvodu koronavirové nákazy v týmu Newcastlu, rozhodli už v první půli.

První výhru po třech ligových duelech mužstvu z Birminghamu vystřelil hlavičkou Ollie Watkins, který dal už sedmý ligový gól v sezoně. Pojistku přidal Bertrand Traoré. Aston Villa je díky vítězství osmá s dvěma zápasy k dobru oproti většině týmů. Newcastle už od 12. prosince nevyhrál a propadl se na 16. příčku se sedmibodovým náskokem na pásmo sestupu.