West Ham se Součkem v sestavě smetl Doncaster, Arsenal Anglický pohár neobhájí

Aktualizováno 23. 1. 2021 17:52
Pro fotbalisty Arsenalu skončila obhajoba vítězství v Anglickém poháru ve čtvrtém kole, v kterém dnes prohráli 0:1 na hřišti Southamptonu po vlastní brance obránce Gabriela. Z postupu se mohli radovat Tomáš Souček a Vladimír Coufal z West Hamu, který si poradil s třetiligovým Doncasterem hladce 4:0.
Tomáš Souček a Issa Diop se radují z branky v FA Cupu
Tomáš Souček a Issa Diop se radují z branky v FA Cupu | Foto: Reuters

Na postup se nadřel Manchester City, který otočil zápas na hřišti soupeře ze čtvrté nejvyšší soutěže Cheltenhamu a nakonec zvítězil 3:1.

Jediný gól v Southamptonu padl ve 24. minutě, kdy z pravé strany odcentroval do pokutového území obránce Kyle Walker-Peters a Gabriel míč jemně tečoval za záda brankáře Bernda Lena. Čtrnáctinásobný vítěz nejstarší klubové soutěže světa Arsenal tak přišel o sérii bez obdržené branky, která "Kanonýrům" vydržela od 26. prosince loňského roku napříč všemi soutěžemi 508 minut. Arsenal si dal už čtvrtý vlastní gól v sezoně. Dalším pohárovým soupeřem Southamptonu, který je v lize devátý těsně před Arsenalem, bude Wolverhampton.

Souček nastoupil za West Ham od začátku a na hřišti vydržel do 70. minuty, kdy byl střídán. Coufal zůstal mezi náhradníky. "Kladiváři" o výhře rozhodli už v prvním poločase brankami Pabla Fornalse a Andrije Jarmolenka. V dalším kole je čeká atraktivní protivník - buď Liverpool, nebo Manchester United.

Cheltenham zatopil druhému týmu tabulky Premier League, který dominoval po celý zápas, v 59. minutě. Dlouhý centr ze standardní situace propadl k Alfiemu Mayovi a ten z malého vápna překonal brankáře Zacharyho Steffena. "Citizens" se podařilo otevřít defenzivu soupeře až v 81. minutě, kdy se trefil Phil Foden, a anglický vicemistr už obrat zvládl, když na něj navázal Gabriel Jesus a v nastavení také Ferrán Torres.

Zápas druholigových týmů Millwallu a Bristolu City byl i soubojem českých fotbalistů Jiřího Skaláka a Tomáše Kalase. Úspěšnější byl nakonec reprezentační stoper, který odehrál celý zápas a pomohl k výhře Bristolu 3:0. Skalák naskočil na závěrečných 13 minut za rozhodnutého stavu.

V sobotu se také dohrávalo utkání 11. kola Premier League. Fotbalisté Aston Villy v něm porazili Newcastle 2:0. Utkání, které bylo odloženo na začátku prosince z důvodu koronavirové nákazy v týmu Newcastlu, rozhodli už v první půli.

První výhru po třech ligových duelech mužstvu z Birminghamu vystřelil hlavičkou Ollie Watkins, který dal už sedmý ligový gól v sezoně. Pojistku přidal Bertrand Traoré. Aston Villa je díky vítězství osmá s dvěma zápasy k dobru oproti většině týmů. Newcastle už od 12. prosince nevyhrál a propadl se na 16. příčku se sedmibodovým náskokem na pásmo sestupu.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Aston Villa - Newcastle 2:0 (13. Watkins, 42. Traoré).

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela odpoledne nehoda několika osobních aut. Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, vrtulník ho převezl do nemocnice. Dalšího zraněného převezla do nemocnice sanitka, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Podle Kerekové se na dálnici srazila čtyři osobní vozidla, policie ale hovoří o pěti osobních vozech. Podle prvních informací přitom mělo jít pouze o dva vozy. Situaci na místě komplikovalo to, že jedno z aut převáželo šest psů, kteří se po nehodě rozutekli. Hasičům se je už podařilo zajistit a umístit do připravených kotců. "Psi dostali vodu a čekají na převzetí," řekla Kereková.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.