Jankto dal v Itálii druhý gól, Udine však na Inter nestačilo

Aktualizováno 8. 1. 2017 22:44
Jakub Jankto poslal Udine do vedení, ale Inter Milán otočil skóre na konečných 2:1. Český záložník se v italské lize prosadil podruhé.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Reuters

Řím - Ani druhý gól záložníka Jakuba Jankta v italské lize nepomohl fotbalistům Udine k vítězství. Český reprezentant do 21 let se prosadil v dnešním utkání 19. kola proti Interu Milán, hosté ale dvěma góly Ivana Perišiče otočili skóre a vyhráli 2:1.

Jankto nastoupil k dvanáctému zápasu v sezoně a střelecky se prosadil v 17. minutě. Perišič ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal a v samotném závěru rozhodl o vítězství Interu, takže ani tentokrát gól českého záložníka nestačil k výhře. Na podzim Jankto proti Juventusu rovněž otevřel skóre, ale Udine s obhájcem titulu prohrálo 1:2.

Inter, který inkasoval po třech zápasech s čistým kontem, si připsal čtvrté vítězství za sebou. Udine naopak po čtyřech zápasech bez porážky (3 výhry, 1 remíza) nebodovalo.

Vedoucí Juventus si díky dvěma brankám Higuaína a Dybalově penaltě poradil 3:0 s Boloňou, za kterou odehrál 71 minut záložník Ladislav Krejčí. "Stará dáma" tak udržela v tabulce čtyřbodový náskok před AS Řím, jenž dnes díky vlastní brance Izza porazil FC Janov. Turínský celek má navíc jeden zápas k dobru.

Čtvrté Lazio Řím přivítalo Crotone a proti o záchranu bojujícímu soupeři se dlouho trápilo. V prvním poločase neproměnil Biglia penaltu a o výhře domácích rozhodl až v 90. minutě Immobile.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Udine - Inter Milán 1:2 (17. Jankto - 45.+2 a 87. Perišič), Chievo - Bergamo 1:4 (62. Pellissier - 4. a 23. A. Gómez, 42. Conti, 69. Freuler), FC Janov - AS Řím 0:1 (36. vlastní Izzo), Lazio Řím - Crotone 1:0 (90. Immobile), Sassuolo - FC Turín 0:0, AC Milán - Cagliari 1:0 (88. Bacca), Juventus Turín - Boloňa 3:0 (7. a 55. Higuaín, 41. Dybala z pen.), Pescara - Fiorentina odloženo.