Angličtí mladíci spasili Chelsea, United padli. Liverpool si poradil s Arsenalem

Aktualizováno 24. 8. 2019 20:28
Fotbalisté Manchesteru United ve třetím kole anglické ligy nedali penaltu a nečekaně doma prohráli 1:2 s Crystalem Palace.
Radost Jürgena Kloppa.
Radost Jürgena Kloppa. | Foto: Reuters

Chelsea naopak poprvé pod vedením trenéra Franka Lamparda vyhrála, když uspěla 3:2 na hřišti Norwiche, kterému k bodům nepomohl ani rekordní střelecký zápis Teemu Pukkiho.

Vyhrál také Liverpool, který si poradil 3:1 s Arsenalem a jako jediný ještě neztratil ani bod.

Manchester United měl celý zápas převahu, ale góly dávali hosté. Londýnský celek poslal do vedení v 32. minutě Jordan Ayew. Po přestávce sice kopali domácí penaltu, ale Marcus Rashford trefil pouze tyč. United tak nevyužili pokutový kop už ve druhém utkání po sobě.

"Dva zápasy, dvě zahozené penalty. Ale i to k fotbalu patří. Důležité je být v situacích, ze kterých můžou být penalty, a čím víc jich bude, tím dřív je začneme dávat," řekl kouč United Ole Gunnar Solskjaer. "Myslel jsem si, že po přestávce jsme se vzpamatovali, ale selhali jsme v zakončení," dodal.

United srovnali v 89. minutě díky Danielu Jamesovi, jenže ve třetí minutě nastavení skóroval Patrick van Aanholt a Crystal Palace nad United vyhrál poprvé od roku 1991. "S poslední pětiminutovkou jsme si měli poradit lépe. Bránili jsme špatně a byli jsme za to potrestáni," uvedl Solskjaer.

Liverpool doma přivítal Arsenal v souboji celků, které jako jediné v prvních dvou kolech neztratily bod. Skóre těsně před přestávkou otevřel Joel Matip a po pauze se dvakrát trefil Muhammad Salah, když nejprve z penalty potrestal hloupý zákrok Davida Luize a pak zakončil rychlý brejk. Za hosty v závěru pouze snížil Lucas Torreira. Liverpool si připsal dvanáctou ligovou výhru za sebou a stanovil nový klubový rekord.

Chelsea, která dosud v anglické lize prohrála 0:4 s Manchesterem United, remizovala 1:1 s Leicesterem a v Superpoháru UEFA po remíze 2:2 podlehla Liverpoolu v penaltovém rozstřelu, se v Norwichi ujala vedení už ve třetí minutě díky Abrahamovi.

Vzápětí ale vyrovnal Todd Cantwell a také na gól Masona Mounta našli domácí odpověď. Ve 30. minutě vyrovnal Pukki. Pět gólů v úvodních třech startech v anglické lize dal kromě finského útočníka už jen Pavel Pogrebňak v roce 2012. Potřetí se Chelsea ujala vedení zásluhou Abrahama v 68. minutě, a když Ben Godfrey trefil jen břevno, udržel favorit těsné vítězství.

"Už v předchozích zápasech jsme si za výkon zasloužili větší odměnu, než jsme dostali. Ale dočkali jsme se až teď," řekl v televizním rozhovoru Lampard, který se Chelsea ujal v červenci. Předtím v klubu jako hráč strávil 13 let, získal s ním tři tituly a vyhrál Ligu mistrů.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Norwich - Chelsea 2:3 (6. Cantwell, 30. Pukki - 3. a 58. Abraham, 17. Mount), Brighton - Southampton 0:2 (54. Djenepo, 90.+2 Redmond), Manchester United - Crystal Palace 1:2 (89. James - 32. Ayew, 90.+3 Van Aanholt), Sheffield United - Leicester 1:2 (62. McBurnie - 38. Vardy, 70. Barnes), Watford - West Ham United 1:3 (17. Gray - 64. a 73. Haller, 3. Noble z pen.), Liverpool - Arsenal 3:1 (49. z pen. a 59. Salah, 41. Matip - 85. Torreira).