Liverpool deklasoval 6:0 Leeds a přiblížili se na tři body City

23. 2. 2022 22:56
Fotbalisté Liverpoolu deklasovali v anglické lize 6:0 Leeds a po šestém vítězství za sebou se přiblížili na tři body vedoucímu Manchesteru City, jenž o víkendu ztratil body porážkou 2:3 s Tottenhamem. Dvakrát se trefili Muhammad Salah a Sadio Mané.

Salah otevřel skóre zápasu v 15. minutě z penalty a stejným způsobem zvýšil ve 35. minutě už na 3:0. Mezitím se egyptský křídelník podílel na ofenzivním výletu stopera Joëla Matipa zakončeném ve 30. minutě druhou brankou utkání.

Salah měl prsty také v gólové akci v 80. minutě, kterou zakončil Mané. Senegalský útočník přidal pátou branku v 90. minutě a debakl Leedsu dokonal v nastaveném čase hlavičkou po rohu Virgil van Dijk.

Tottenham na sobotní vítězství nad City nenavázal a překvapivě podlehl 0:1 na hřišti o záchranu bojujícího Burnley. Jediný gól vstřelil hlavou v 71. minutě Ben Mee a znemožnil tak osmým Spurs dotáhnout se bodově na pátý West Ham a šestý Arsenal.

Burnley zůstalo po třetí výhře v sezoně v pásmu sestupu, ale posunulo se na 18. místo před Watford, který dnes utrpěl doma debakl 1:4 s Crystal Palace.

Anglická fotbalová liga:

13. kolo: Burnley - Tottenham 1:0 (71. Mee).

18. kolo: Watford - Crystal Palace 1:4 (18. Sissoko - 85. a 90. Zaha, 15. Mateta, 42. Gallagher).

19. kolo: Liverpool - Leeds 6:0 (15. a 35. Salah obě z pen., 80. a 90. Mané, 30. Matip, 90.+3 Van Dijk).

1. Manchester City 26 20 3 3 63:17 63
2. Liverpool 26 18 6 2 70:20 60
3. Chelsea 25 14 8 3 49:18 50
4. Manchester United 26 13 7 6 44:34 46
5. West Ham United 26 12 6 8 45:34 42
6. Arsenal 23 13 3 7 36:26 42
7. Wolverhampton 24 12 4 8 23:18 40
8. Tottenham 24 12 3 9 31:32 39