AC remizoval 0:0 s Neapolí, střelec Quagliarella má rekord

26. 1. 2019 22:35
Útočník Fabio Quagliarella skóroval při výhře Sampdorie 4:0 nad Udine v jedenáctém zápase za sebou a vyrovnal rekord italské fotbalové ligy. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání na lavičce vítězného týmu.
AC Milán vs. Neapol: Kalidou Koulibaly a Lucas Paqueta
AC Milán vs. Neapol: Kalidou Koulibaly a Lucas Paqueta | Foto: Reuters

Pětatřicetiletý Quagliarella se poprvé prosadil v 33. minutě tvrdou ranou k tyči z pokutového kopu. Vyrovnal tak rekordní zápis bývalého kanonýra Fiorentiny Gabriela Batistuty, který se trefil jedenáctkrát v řadě v sezoně 1994/95.

Také druhý gól dal Quagliarella z penalty a šestnáctým přesným zásahem v sezoně se dostal do čela pořadí střelců Serie A. Na 3:0 zvýšil po svižné kombinaci polský záložník Linetty a konečný výsledek stanovila čerstvá posila Gabbiadini.

Sampdoria se posunula v neúplné tabulce italské ligy na pohárové příčky. Udine je na 15. místě.

Ve šlágru mezi čtvrtým AC Milán a druhou Neapolí branka nepadla. Neapol tak znovu ztratila v boji o první příčku, a pokud Juventus zvítězí v neděli na hřišti Lazia Řím, budou za ním svěřenci trenéra Ancelottiho zaostávat už o 11 bodů.

V dresu AC se od 71. minuty představila na hrotu útoku i čerstvá posila Krzysztof Piatek, který přestoupil ve středu z Janova za 35 milionů eur. Ani autor 13 ligových gólů v tomto ročníku bezbrankový stav nezměnil.

V 79. minutě mohl v největší šanci domácích rozhodnout Musacchio, ale Ospina, který se krátce předtím zranil, dokázal míč na čáře vyrazit. Na druhé straně několikrát nebezpečně pálil aktivní Zielinski, ale Donnarummu nepřekonal.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Sassuolo - Cagliari 3:0 (9. Locatelli, 45.+4 Babacar z pen., 87. Matri), Sampdoria Janov - Udine 4:0 (33. z pen. a 56. z pen. Quagliarella, 68. Linetty, 78. Gabbiadini), AC Milán - Neapol 0:0.