AC Milán porazil AS, Bergamo prodloužilo vítěznou sérii výhrou v Udine

Aktualizováno 28. 6. 2020 23:56
Fotbalisté Bergama prodloužili vítěznou sérii v italské lize na šest zápasů, když v utkání 28. kola porazili Udine 3:2. Inter Milán otočil zápas s Parmou, která dohrávala v deseti, a vyhrál 2:1. Na sedmou příčku se dostal AC Milán po vítězství nad AS Řím 2:0. Tříbodový zisk si připsala také Neapol, která si poradila se Spalem Ferrara 3:1.
Fanoušek AC Milán.
Fanoušek AC Milán. | Foto: Reuters

Bergamo poslal do vedení v 9. minutě Duván Zapata, za Udine však do poločasu vyrovnal Kevin Lasagna. V druhé půli hostující Atalanta potvrdila roli nejlépe střílejícího mužstva soutěže, dvakrát se prosadil Luis Muriel. Lasagnova druhá branka v utkání na body domácím nestačila.

Bergamo překonalo svůj rekord v počtu vstřelených branek v Serii A. Na kontě mají svěřenci trenéra Gian Piera Gasperiniho 80 gólů, druhý nejlépe střílející tým soutěže Lazio dalo o 16 branek méně.

Parma překvapila favorizovaný Inter v 15. minutě, po přihrávce bývalého záložníka Sparty Juraje Kucky se s přispěním teče trefil Gervinho. Sudí udělil ve vyhroceném utkání osm žlutých karet a dvě červené, jednu z nich viděl domácí Kucka a jednu náhradní brankář hostů Tommaso Berni mimo hru. Inter vyrovnal až v 84. minutě, kdy hlavičkou po rohovém kopu skóroval Stefan de Vrij. Obrat dokonal tři minuty poté Alessandro Bastoni.

Úvodní branku AC v zápasu s AS Řím vstřelil až v 76. minutě Chorvat Ante Rebič, jenž dal již sedmý gól ze šestnácti, které Milán v tomto kalendářním roce v Serii A nastřílel. Tři body proti pátému týmu tabulky, který ve druhé půli ani jednou nevystřelil na branku, pojistil v závěru z penalty Hakan Calhanoglu.

Hektický první poločas utkání Neapole se Spalem ovládli domácí. V jejich dresu se trefil Dries Mertens s Josém Callejónem, další trefu Lorenza Insigneho odvolal videorozhodčí. Za Spal se prosadil Petagna. V druhé půli Neapol navýšila náskok díky Aminu Younesovi.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:0 (76. Rebič, 89. Calhanoglu z pen.), Neapol - Spal Ferrara 3:1 (4. Mertens, 36. Callejón, 78. Younes - 29. Petagna), Sampdoria Janov - Boloňa 1:2 (88. Bonazzoli - 70. Barrow z pen., 75. Orsolini), Sassuolo - Hellas Verona 3:3 (53. a 77. Boga, 90.+7 Rogerio - 51. Lazovič, 57. Stepiňski, 68. Pessina), Udine - Bergamo 2:3 (31. a 87. Lasagna - 71. a 79. Muriel, 9. Zapata), Parma - Inter Milán 1:2 (15. Gervinho - 84. De Vrij, 87. Bastoni).

před 2 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Sparta v Rakousku porazila Horn 4:0, trefil se i Souček

Fotbalisté pražské Sparty na soustředění v Rakousku porazili domácí druholigový Horn 4:0 a vyhráli i třetí zápas letní přípravy. Gól při své premiéře vstřelil záložník Filip Souček. V druhém dnešním utkání svěřenci trenéra Václava Kotala od 18 hodin narazí na prvoligový rakouský Wolfsberger.

Spartu poslal do vedení v 26. minutě Adam Karabec, v závěru první půle zvýšil Filip Havelka po akci Jana Fortelného. Po změně stran přidali Pražané další dvě branky. V 86. minutě skóroval devatenáctiletý debutant Souček po přistrčení od Libora Kozáka, který o několik vteřin později hlavou zužitkoval centr Michala Trávníka a uzavřel skóre.

Letenští už během přípravy porazili slovinskou Goricu 3:1, na úvod sparťané doma rozstříleli Táborsko 5:0.