Vaclík přišel ve španělské lize o první místo, Koubek dostal ve Francii čtyři góly

2. 12. 2018 22:59
Českým brankářům se příliš nevedlo. Sevilla s Tomášem Vaclíkem mezi tyčemi jen remizovala s Alavésem 1:1 a pustila do čela španělské ligy Barcelonu. Tomáš Koubek v brance Rennes utrpěl ve francouzské nejvyšší soutěži doma debakl 1:4 se Štrasburkem.
Tomáš Vaclík po remíze 1:1 v Alavési klesl s FC Sevilla na druhou příčku tabulky španělské ligy | Foto: ČTK

Barcelona v předchozích dvou kolech španělské ligy ztratila a už nutně potřebovala zabrat. V 36. minutě ji za výhrou nad Villarrealem nasměroval stoper Piqué, který zužitkoval centr po předchozím nepovedeném rohu. V závěru se pak dostal za obranu mladý odchovanec Aleňá a lobem vstřelil první ligový gól za hlavní tým Barcelony.

Alavés prožívá nečekaně dobrou sezonu a drží čtvrté místo v tabulce před Realem Madrid. Byl i blízko výhry nad dosud vedoucí Sevillou, když ve 37. minutě jeden z obránců tečoval dlouhý míč za obranu, čímž vynuloval ofsajd Calleriho a ten nahrál před odkrytou branku Jonymu. Vaclík se po přihrávce natahoval, ale na míč nedosáhl. Sevilla 12 minut před koncem alespoň srovnala gólem Ben Yeddera. V závěru ještě Vaclíka zachránila tyč.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

FC Barcelona - Villarreal 2:0(36. Piqué, 87. Aleňá), Alavés - FC Sevilla 1:1 (37. Jony - 78. Ben Yedder), Betis Sevilla - San Sebastian 1:0 (33. Junior), Girona - Atlético Madrid 1:1 (45.+2 Stuani z pen. - 82. vlastní Ramalho).

Schick při remíze 2:2 s Interem za AS neskóroval

Fotbalisté AC Milán ve 14. kole italské ligy otočili domácí zápas s Parmou a vyhráli 2:1. Napravili tak předchozí dvě ztráty a dostali se na čtvrté místo tabulky před Lazio Řím. To překvapivě jen remizovalo 1:1 s posledním Chievem.

V sestavě milánského celku oproti čtvrtečnímu duelu Evropské ligy chyběl český stoper Stefan Simič, který zůstal jen na lavičce. Jeho spoluhráči brzy po změně stran prohrávali po neubráněném rohovém kopu, ale už pět minut poté srovnal Cutrone a dvacet minut před koncem rozhodl Kessie z penalty za soupeřovu ruku ve vápně.

V základní sestavě AS Řím opět nechyběl český reprezentant Patrik Schick, ani on ale nezabránil páté ztrátě z posledních šesti ligových zápasů při remíze 2:2 s Interem Milán. Ten se tak minimálně do pondělí posunul na druhé místo tabulky před Neapol.

Římané v zápase dvakrát prohrávali. Nejprve srovnal Ünder střelou z dálky, v 73. minutě pak zařídil konečnou remízu Kolarov proměněnou penaltou za ruku protihráče ve vápně.

AS Řím, který 12. prosince zakončí základní skupinu Ligy mistrů zápasem v Plzni, nastoupil v sestavě: Olsen - Santon (70. Kluivert), Manolas, Juan Jesus, Kolarov - Florenzi, Cristante, Zaniolo (78. Perotti), N'Zonzi, Ünder (83. Pastore) - Schick.

Druhý římský celek Lazio obral o body devětatřicetiletý útočník Pellissier, který poslal Chievo do vedení a Lazio už stihlo jen srovnat. Pellissier tak potvrdil, že Lazio je jeho oblíbeným soupeřem, dal mu už osmý gól.

FC Turín rozhodl o výhře 2:1 nad Janovem v nastavení první půle. Hosté vedli, ale od 28. minuty hráli v deseti. Ve druhé nastavené minutě před pauzou nejprve srovnal střelou zpoza vápna Ansaldi. Domácí se pak hned opět vrhli do útoku, a než stihl sudí poslat týmy do kabin, musel písknout penaltu, kterou proměnil Belotti.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

AC Milán - Parma 2:1 (56. Cutrone, 71. Kessié z pen. - 50. Inglese), AS Řím - Inter Milán 2:2 (52. Ünder, 74. Kolarov z pen. - 37. Baldé, 66. Icardi), FC Turín - FC Janov 2:1 (45.+2 Ansaldi, 45.+5 Belotti z pen. - 36. Kouamé), Frosinone - Cagliari 1:1 (14. Cassata - 77. Farias), Sassuolo - Udine 0:0, Chievo - Lazio Řím 1:1 (25. Pellissier - 66. Immobile).

Mönchengladbach potvrdil, že se mu venku nedaří

Fotbalisté Mönchengladbachu v německé lize prohráli 0:2 v Lipsku a na druhém místě tabulky ztrácejí už sedm bodů na vedoucí Dortmund. Třetí Lipsko je o bod zpět. Dostat se mezi ně mohl Frankfurt, ale prohrál 1:2 s Wolfsburgem a spadl na páté místo.

Zatímco doma je Mönchengladbach stoprocentní, venku vyhrál jen dvě ze sedmi utkání a potvrdil to i v Lipsku, které se mohlo spolehnout na svou hvězdu Wernera. Německý reprezentant se prosadil už ve třetí minutě po rychlé akci středem hřiště.

V nastavení první půle pak utekl Poulsen, před vybíhajícím brankářem ještě posunul míč na Wernera a ten střelou do prázdné branky přidal svůj druhý gól v utkání.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Lipsko - Mönchengladbach 2:0 (3. a 45.+1 Werner), Frankfurt - Wolfsburg 1:2 (87. Jovič - 31. Mehmedi, 68. Ginczek).

Přemožitel Jablonce doma nestíhal

Fotbalisté Rennes podlehli v 15. kole francouzské ligy doma Štrasburku 1:4. Přemožitel Jablonce ze čtvrtečního utkání Evropské ligy se sice dostal rychle do vedení, jenže pak Tomáš Koubek pustil pod rukou střelu Thomassona a bylo vyrovnáno. Český gólman pak dvakrát inkasoval z penalty a nedokázal zpacifikovat ani patičku Martineze.

V evropských fotbalových ligách už není ani jeden tým stoprocentní. O vítěznou šňůru dnes přišel po nizozemském PSV Eindhoven také Paris St. Germain, který jen remizoval 2:2 na půdě Bordeaux.

Přemožitel Slavie z Evropské ligy dokázal proti PSG dvakrát srovnat skóre. Nejprve na Neymarův gól odpověděl Briand a po trefě Mbappého vyrovnal čtyři minuty před koncem hlavou Cornelius. Český fotbalista Jaroslav Plašil u toho byl do 69. minuty. Pařížský celek i tak vede tabulku o 14 bodů před Montpellierem.

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:

Rennes - Štrasburk 1:4 (9. Sarr - 32. a 50. obě z pen. Martin, 20. Thomasson, 77. Martinez), Bordeaux - Paris St. Germain 2:2(55. Briand, 86. Cornelius - 34. Neymar, 67. Mbappé), Toulouse - Dijon 2:2 (72. Gradel, 77. Leya Iseka - 26. Aguerd, 69. Abeid), Marseille - Remeš 0:0.