AC Milán si jasně poradil se Spalem, dvakrát se trefil Cutrone. Neapol zdolala Lazio

Aktualizováno 10. 2. 2018 23:11
Fotbalisté AC Milán vyhráli v italské lize na hřišti Spalu 4:0 a bodově se dotáhli na šestou Sampdorii Janov. Neapol otočila utkání proti Laziu Řím.
Radost fanoušků AC Milán
Radost fanoušků AC Milán | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole otočili v 24. kole italské ligy zápas s Laziem Řím a po vítězství 4:1 se vrátili na první místo tabulky o bod před Juventus. AC Milán vyhrálo na hřišti Spalu 4:0 a bodově se dotáhlo na šestou Sampdorii Janov. Milánští neprohráli už osm soutěžních zápasů v řadě.

Ve 3. minutě využil De Vrij centru nejlepšího střelce Seria A Immobileho a poslal Lazio do vedení. Římané drželi těsný náskok téměř celý první poločas, dvě minuty před odchodem do kabin ale vyrovnal Callejón.

Neapol dokonala obrat zkraje druhého poločasu. Nejprve si srazil centrovaný míč do vlastní sítě Wallace a pak se ujal dalekonosný pokus Zielinského. Na 4:1 upravil po chytré přihrávce Zielinského Mertens.

Vedoucí tým soutěže má po 24 zápasech 63 bodů, což je druhý nejvyšší počet v historii. Více měl pouze Inter Milán, který v minulosti dosáhl na 66 bodů.

AC Milán poslal do vedení po 91 sekundách hry Cutrone, poté co dorazil do brány vlastní hlavičkový pokus. Na rozdíl dvou gólů zvýšil stejný hráč opět z dorážky v 65. minutě. Dvacetiletý italský útočník poprvé v kariéře vstřelil dva góly v jednom ligovém utkání.

V 73. minutě využil Biglia chybnou rozehrávku brankáře Mereta a na konečných 4:0 upravil v závěru střídající Borini. AC Milán po výhře atakuje pohárové příčky, Spal zůstal na sestupové 16. pozici.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Spal Ferrara - AC Milán 0:4 (2. a 65. Cutrone, 73. Biglia, 90. Borini), Crotone - Bergamo 1:1 (80. Mandragora - 88. Palomino), Neapol - Lazio Řím 4:1 (43. Callejón, 54. vlastní Wallace, 56. Zielinski, 73. Mertens - 3. De Vrij).