AC Milán se vrátil na pohárové příčky, Juventus se přiblížil titulu

5. 5. 2018 20:14
Po porážce s AC už má jistý sestup do Serie B Hellas Verona.
Sami Khedira slaví branku Juventusu
Sami Khedira slaví branku Juventusu | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Juventusu Turín otočili v 36. kole italské ligy zápas s Boloňou a po výhře 3:1 zvýšili v čele neúplné tabulky náskok před druhou Neapolí na sedm bodů. Český záložník Ladislav Krejčí strávil v boloňském dresu celé utkání na lavičce. AC Milán porazil Hellas Verona 4:1 a posunul se na pohárové příčky. Verona je po Beneventu druhým jistým sestupujícím.

Boloňa šla nečekaně do vedení, když Rugani fauloval ve vápně Crisetiga a nařízený pokutový kop proměnil Verdi. Lídr Serie A vyrovnal krátce po změně stran, pomohl mu k tomu De Maiův vlastní gól.

Po hodině hry trefil hostující Krafth tyč Buffonovy brány, vzápětí ale udeřil favorit. Střídající Costa připravil v rozmezí šesti minut gól pro Khediru i Dybalu a Juventus už dvoubrankové vedení udržel.

Milánští "Rossoneri" se prosadili dvakrát v obou poločasech. Skóre otevřel tvrdou přízemní ránou Calhanoglu a v 32. minutě zvýšil osmým ligovým gólem v sezoně Cutrone.

Krátce po změně stran se poprvé v kariéře v Serii A trefil na San Siru obránce Abate a upravil na tříbrankový rozdíl. Naději pro Hellas vykřesal v 85. minutě po rohovém kopu Lee, ale vzápětí pojistil vítězství favorita střídající Borini.

AC Milán doma zvítězil po čtyřech zápasech. Verona naopak prohrála popáté v řadě a s nejvyšší soutěží se po roce rozloučí.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

AC Milán - Hellas Verona 4:1 (11. Calhanoglu, 32. Cutrone, 49. Abate, 89. Borini - 85. Lee), Juventus Turín - Boloňa 3:1 (52. vlastní De Maio, 63. Khedira, 69. Dybala - 30. Verdi z pen.).