AC Milán porazil fotbalisty AS Řím gólem v 5. nastavené minutě

31. 8. 2018 22:47
Milán se dočkal v druhém utkání první výhry v sezoně, Řím má odehrané tři duely s bilancí 1-1-1.
Stadion San Siro před zápase AC Milán s AS Řím
Stadion San Siro před zápase AC Milán s AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán díky gólu v 5. nastavené minutě porazili v třetím kole italské ligy AS Řím 2:1. Za hosty hrál poprvé v sezoně celý zápas Patrik Schick, ale střelecky se neprosadil.

Utkání rozhodl krátce před závěrečným hvizdem Patrick Cutrone po krásné uličce letní posily Gonzala Higuaína. Milán se tak dočkal v druhém utkání první výhry v sezoně, Řím má odehrané tři duely s bilancí 1-1-1.

Domácí byli v prvním poločase šlágru jasně lepší a ve 40. minutě převahu brankově zúročil Franck Kessié. Římané využili k vyrovnání první velkou šanci v 59. minutě, kdy skákavou střelou z voleje skóroval Federico Fazio.

Krátce nato rozvlnil síť Higuaín, ale branka argentinského útočníka byla za pomoci videa odvolána kvůli ofsajdu. Stejně dopadl na druhé straně v 79. minutě francouzský mistr světa Steven Nzonzi, jehož gól nebyl uznán kvůli předchozímu hraní rukou. Zápas směřující k dělbě bodů rozhodl v 95. minutě dvacetiletý Cutrone.

AS Řím, jenž je jedním ze soupeřů Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů, odehrál zápas v sestavě: Olsen - Manolas, Fazio, Marcano (46. El Shaarawy) - Karsdorp (78. Santon), De Rossi, Nzonzi, Kolarov - Schick, Džeko, Pastore (68. Cristante).

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:1 (40. Kessié, 90.+5 Cutrone - 59. Fazio).

před 8 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.