AC Milán poprvé pod Gattusem prohrál, Juventus ztrácí po výhře v Boloni bod na čelo

Aktualizováno 17. 12. 2017 23:00
AC Milán prohrál v sedmnáctém kole italské ligy na hřišti Hellasu Verona 0:3. Juventus se díky vítězství na hřišti Boloni posunul před Inter Milán, na vedoucí Neapol ztrácí "Stará dáma" jediný bod.
Trenér Gennaro Gattuso
Trenér Gennaro Gattuso | Foto: Reuters

Řím Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v 17. kole italské ligy na hřišti Boloni 3:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o bod před Inter Milán. Na vedoucí Neapol ztrácejí bod. V posledních čtyřech duelech bodovali a navíc neinkasovali jedinou branku. AC Milán poprvé pod vedením trenéra Gennara Gattusa v Serii A prohrál, když podlehl 0:3 na hřišti sestupem ohroženého Hellasu Verona.

Skóre duelu Boloňa - Juventus otevřel v 27. minutě záložník Pjanič obvyklým způsobem: střelou z přímého kopu. Po chvíli na něj navázal Mandžukič, který si hrudí zpracoval Pjaničův centr a zakončil k vzdálenější tyči.

V druhém poločase se k odraženému míči na hranici pokutového území dostal Matuidi a přízemní ranou zvýšil na 3:0 pro mistrovský celek. Boloňa, za kterou odehrál posledních dvacet minut Ladislav Krejčí, čeká na domácí vítězství nad Juventusem od listopadu 1998.

AC Milán nenaplňuje předsezonní očekávání, je na sedmém místě tabulky a na příčky zajišťující účast v Lize mistrů ztrácí už 14 bodů. Ve Veroně inkasoval poprvé ve 24. minutě, kdy po Romulově rohovém kopu hlavou zakončil Caracciolo.

Definitivně pak o výhře domácích rozhodli v druhém poločase Kean a Bessa. V závěru navíc rozhodčí Orsato po zhlédnutí videozáznamu vyloučil nejlepšího milánského střelce Susa za zákrok na Verdeho.

"Do prvního gólu jsme hráli dobrý fotbal a vytvořili si mnoho šancí. Pak jsme při náznaku prvního problému zkolabovali, tak jako často v této sezoně. Musíme přijít na příčinu takového kolapsu. Nevíme, jak reagovat, když prohráváme. Není zde prostor pro omluvy, udělali jsme ze sebe hlupáky," zhodnotil nepovedený duel Gattuso.

Lazio Řím se muselo obejít bez svého nejlepšího střelce Immobileho, přesto dokázalo dát Bergamu tři branky. Zasloužili se o to dvěma zásahy Milinkovič-Savič a jednou trefou Alberto. Atalanta ale nastřílela stejný počet gólů, skóre otevřel Caldara a další branky přidal Iličič. Bergamo bodovalo počtvrté za sebou.

Benevento nedosáhlo na první výhru ani proti dalšímu nováčkovi Spalu Ferrara, za který dvakrát skóroval Floccari, což se mu v Serii A povedlo naposledy v březnu 2012 v dresu Parmy. Jediný gól Beneventa si do vlastní sítě dal Cremonesi. Domácí tak mají na kontě stále jediný bod. Spal ukončil sérii pěti duelů bez výhry a poprvé v sezoně vybojoval tři body venku.

Crotone bez stopera Stefana Simiče po sérii čtyř porážek zabralo a porazilo Chievo Verona 1:0. Hosté čekají na vstřelený gól už 278 minut. Fiorentina jen remizovala bez branek s FC Janov, Sampdoria podlehla 0:1 Sassuolu.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Hellas Verona - AC Milán 3:0 (24. Caracciolo, 55. Kean, 77. Bessa), Boloňa - Juventus Turín 0:3 (27. Pjanič, 36. Mandžukič, 64. Matuidi), Crotone - Chievo 1:0 (33. Budimir), Fiorentina - FC Janov 0:0, Sampdoria Janov - Sassuolo 0:1 (90. Matri), Benevento - Spal Ferrara 1:2 (59. vlastní Cremonesi - 64. a 73. Floccari), Bergamo - Lazio Řím 3:3 (22. a 50. z pen. Iličič, 19. Caldara - 27. a 35. Milinkovič-Savič, 79. Alberto).