Hráči Burnley oslavili první výhru po návratu do Premier League. Vydra byl na lavičce

Aktualizováno 23. 11. 2020 23:01
Fotbalisté Burnley poprvé v tomto ročníku anglické ligy vyhráli.
Chris Wood z Burnley a James McArthur z Crystal Palace v zápase Premier League
Chris Wood z Burnley a James McArthur z Crystal Palace v zápase Premier League | Foto: Reuters

Po domácím vítězství 1:0 nad Crystal Palace opustili sestupové pásmo a v tabulce jim patří sedmnácté místo. Český reprezentační útočník Matěj Vydra do zápasu nezasáhl, zůstal na lavičce vítězného mužstva.

Utkání rozhodl už v osmé minutě gól Novozélanďana Chrise Wooda, který se ocitl sám před brankářem londýnského celku a zblízka ho s přehledem překonal. Hosté měli několik šancí na vyrovnání, jenže radost jim pokaždé překazil výtečný zákrok gólmana Nicka Popea.

Burnley dalo v osmi ligových zápasech jen čtyři góly, dosavadní dva body získalo za bezbrankové remízy. Doma tým skóroval v sezoně poprvé.

Southampton měl nakročeno na třetí místo tabulky, ale na hřišti Wolverhamptonu neudržel vedení a po remíze 1:1 zůstal pátý. Domácí vyrovnali v 75. minutě, na gól Thea Walcotta odpověděl střídající Pedro Neto, člen početné portugalské kolonie v týmu Wolves. Bývalý anglický reprezentant Walcott skóroval poprvé za Southampton od říjnového návratu do klubu po 15 letech.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Burnley - Crystal Palace 1:0 (8. Wood), Wolverhampton - Southampton 1:1 (75. Neto - 58. Walcott).

1. Tottenham 9 6 2 1 21:9 20
2. Liverpool 9 6 2 1 21:16 20
3. Chelsea 9 5 3 1 22:10 18
4. Leicester 9 6 0 3 18:12 18
5. Southampton 9 5 2 2 17:13 17
6. Everton 9 5 1 3 19:16 16
7. Aston Villa 8 5 0 3 19:11 15
8. West Ham United 9 4 2 3 15:10 14